Szukaj znanych osób

Adam Nowak

Adam Nowak

Data urodzenia: 28 września 1963 r.

Kategoria: Piosenkarze

Liczba wyświetleń: 1408
Ocena: liczba gł.: 1

Adam Nowak (ur. 28 września 1963 w Poznaniu) – lider, twórca większości tekstów, gitarzysta i wokalista zespołu Raz, Dwa, Trzy.

Pochodzi z Poznania. Jest absolwentem technikum gastronomicznego, przez parę lat pracował jako kelner. Studiował też pedagogikę kulturalno-oświatową w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze. Z zielonogórskim środowiskiem akademickim wiąże się artystyczny rozwój Adama Nowaka. Był tu aktorem kabaretów: Drugi Garnitur (1988–1989 r., kierownik) i Grupy Działań Odurzających - Kibuc. W roku 1989 współpracowal z kabaretem Potem. Zespół "Raz, Dwa, Trzy" założył w 1990 roku.

W 1997 roku stworzył muzykę do filmu Historie miłosne Jerzego Stuhra.

W roku 2004 krakowskie wydawnictwo "Paganini" wydało książkę "Trudno nie wierzyć w nic" – wywiad-rzekę z Adamem Nowakiem (rozmowę prowadził Cezary Sękalski). W wywiadzie tym artysta analizuje swe utwory przez pryzmat doświadczeń duchowych, zwłaszcza – religijnych.

W roku 2005, na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie otrzymał Nagrodę im. Jacka Kaczmarskiego za całokształt twórczości.

Adam Nowak mieszka obecnie pod Toruniem. Jego żoną jest aktorka teatralna Dorota Nowak. Ma czwórkę dzieci; synów Stanisława i Jana oraz córki Barbarę i Zofię.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy