Szukaj znanych osób

Adrian Kulik

Kategoria: Muzycy

Liczba wyświetleń: 1912
Ocena: brak ocen

Adrian "Qlos" Kulik (ur. 2 października 1974 w Miasteczku Śląskim) - polski muzyk rockowy, basista; obecnie członek zespołu Lipali.

Adrian "Qlos" Kulik podczas koncertu Lipali w Gdańsku z gitarą Dean BB(2)
Adrian "Qlos" Kulik podczas koncertu Lipali w Gdańsku z gitarą Dean BB(2)

W 1989 zaczął udzielać się jako basista w amatorskich zespołach muzycznych. Rok później, dołączył do pierwszego w swej karierze, profesjonalnego zespołu Jack Daniel's. W 1992 wraz z bytomską grupą wydał nakładem własnym płytę Nasze pokolenie prezentującą styl rocka alternatywnego. W 1993 zespół rozwiązał się.

W 1994 dołączył do oficjalnego składu grupy Tuff Enuff, której założycielem był gitarzysta, Tomasz "Ziuta" Zdebik. Począwszy od 1995 z Tuff Enuff brał udział w wielu edycjach festiwali muzyki rockowej i metalowej, między innymi w: Mayday Rock Festiwal, Odjazdy (festiwal), Metal Hammer Festiwal, Metalmania, Intermedia, Sopot Rock Festiwal. Wraz z zespołem odbywał trasy koncertowe, towarzysząc zespołom: Acid Drinkers, Vader, Illusion, Hunter, Corozone oraz Blenders. Kulik nagrał z zespołem Tuff Enuff trzy albumy łączce w swoim stylu gatunki metalcore, rapcore z elementami punku; grupa rozwiązała się w 2003 roku.

W 2003 dołączył do projektu muzycznego Tomasza Lipnickiego, pod nazwą Lipali. Po dołączeniu Adriana Kulika, projekt Lipnickiego przekształcił się w oficjalną grupę muzyczną o tej samej nazwie. Równolegle z działalnością w zespole Lipali artysta wszedł także w skład grupy Her, założonej przez wokalistę i gitarzystę Łukasza Pol-Jelonka. Kulik odszedł z zespołu Her w 2004, kontynuując grę w Lipali.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy