Szukaj znanych osób

Agnieszka Maciąg

Agnieszka Maciąg

Data urodzenia: 09 maja 1969 r.

Kategoria: Aktorki Modelki

Liczba wyświetleń: 3103
Ocena: liczba gł.: 9

Agnieszka Maciąg (ur. 9 maja 1969 roku) – polska modelka i aktorka.

Biografia

Ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych, studiowała na Uniwersytecie Warszawskim, ale nie była w stanie pogodzić nauki z pracą.

Karierę rozpoczęła jako modelka - występowała na największych światowych pokazach mody (począwszy od Nowego Jorku poprzez Mediolan i Paryż), prezentując kreacje największych kreatorów mody.Pracowała dla znanych projektantów, m.in. dla Karla Lagerfelda, Nino Cerutti, Laury Biagotti, Escady.

W 1996 roku nagrała solową płytę "Marakesz 5:30". Mimo niezłych wyników sprzedaży i długiej obecności na listach przebojów, na tym zakończyła muzyczną karierę.

Pierwszym występem przed kamerą filmową był udział w teledysku zespołu "De Mono". W latach 1996 - 98 prowadziła program w telewizji RTL7 pod nazwą "Siedem pokus". Prowadziła wiele wydarzeń artystycznych i promocyjnych. Rola w filmie "Czas surferów" to jej debiut ekranowy. W 2007 roku wydała tomik wierszy "Zielone pantofle", który zyskał przychylną recenzje m.in. Jerzego Pilcha.

Prywatnie, była mężatką (synową Barbary Wrzesińskiej), ma syna. Od wielu lat związana jest z fotografem Robertem Wolańskim.

Wybrana filmografia

  • 2005 - Czas surferów jako Czarnecka
źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy