Szukaj znanych osób

Agnieszka Wróblewska

Kategoria: Aktorki

Liczba wyświetleń: 1716
Ocena: brak ocen

Agnieszka Wróblewska (ur. 2 kwietnia 1972 w Oświęcimiu) - polska aktorka teatralna i filmowa oraz prezenterka telewizyjna. Absolwentka Liceum im. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu, a nastepnie Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie.

Związana niegdyś z teatrami: Starym w Krakowie, Śląskim w Katowicach, Bez Sceny w Katowicach i Zagłębia w Sosnowcu. Występowała także w spektaklach Teatru Telewizji TVP oraz filmach.

Pracę w charakterze prezenterki telewizyjnej rozpoczęła w TVP 1 w programie Filmidło. W 1996 roku związała się z TV Wisła, przekształconą rok później w TVN. Współpraca ta trwa do dziś. Prowadziła już m. in. programy Mała Antena (TV Wisła), Twój problem, nasza głowa (TVN i TV Wisła) oraz No to gramy!, O co chodzi?, Salon gier, Studio Tramwaj, Tele Gra i Zmagania miast (TVN). Obecnie prowadzi teleturniej Fabryka gry emitowany na antenie TVN.

Na antenie TVN Siedem i TVN prowadziła program Łamisłówka. Natomiast w telewizji TVN International wraz z Hubertem Radzikowskim prowadziła godzinny talk-show na żywo Polski żywioł.

Ma dwoje dzieci.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy