Szukaj znanych osób

Alexz Johnson

Alexz Johnson

Kategoria: Aktorki Piosenkarki

Liczba wyświetleń: 2555
Ocena: brak ocen

Alexz Johnson w serialu Gwiazda od zaraz (październik 2007)
Alexz Johnson w serialu Gwiazda od zaraz (październik 2007)

Alexzandra Spencer Johnson (urodzona 4 listopada 1986 roku w New Westminster, Kolumbia Brytyjska, Kanada) – kanadyjska aktorka, modelka i piosenkarka, najlepiej znana z ról w serialach: So Weird, za który nominowano ją do nagrody Young Artist Award, Gwiazda od zaraz (Instant Star; w Polsce serial został wyemitowany przez kanał ZigZap; za rolę w tym serialu była nominowana do nagrody Gemini Award), oraz z filmowych horrorów: Devil's Diary i Oszukać przeznaczenie 3 (Final Destination 3).

Urodziła się jako szóste z dziesięciorga dzieci i obecnie mieszka w Vancouver, wraz z rodziną. Jej najbardziej znane utwory to "24 Hours", "Your Eyes", "Liar Liar" i "Where Does it Hurt". Alexz sama tworzy piosenki, pisze teksty i gra na gitarze.

Alexz pierwszy raz popisała się swoimi możliwościami wokalnymi w wieku trzech lat, prezentując przed liczną rodziną swój repertuar. Zapisała się na lekcje śpiewu w wieku sześciu lat. Ciągle znajduje czas na lekcje klasycznego śpiewu ze swoim nauczycielem, Josephem Shorem.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy