Szukaj znanych osób

Alfred Hitchcock

Alfred Hitchcock

Kategoria: Reżyserzy

Liczba wyświetleń: 4042
Ocena: brak ocen

Lista filmów niemych Alfreda Hitchcocka

Data powstania
Tytuł
Reżyser
Scenariusz
Główne role
Opis
1922
Numer trzynasty

(Number Thirteen)

Alfred Hitchcock
Alfred Hitchcock
Clare Greet
Ernest Thesiger
Pierwsza samodzielna realizacja filmu przez Alfreda Hitchcocka. Fabuła filmu obraca się wokół ubogich dzielnic Londynu, wśród ludzi bezdomnych, bezrobotnych. Film z braku funduszy nie został ukończony.
1925
Ogród rozkoszy
(The Pleasure Garden)
Alfred Hitchcock
Eliot Stannard
(wg powieści Olivera Sandysa)
Virginia Valli
Carmelita Geraghty
Miles Mander
John Stuart
Tancerka w młodym wieku, Patsy Brand pomaga uzyskać pracę w teatrze "Ogród rozkoszy" swojej dobrej znajomej, Jill Cheyne. Ona, dążąc do kariery za wszelką cenę, uwodzi narzeczonego Patsy, Hugha Fieldinga, mającego pracę w koloniach Brytyjskich. Opuszczona przez przyjaciółkę i narzeczonego, Patsy poznaje znajomego Hugha, Levetta, którego wkrótce poślubia. Levett także pracuje w krajach tropikalnych. Pewnego dnia otrzymuje wiadomość, iż mąż jest chory. Ta podróż całkowicie odmieni życie Patsy Brand, bowiem prawda o mężu okaże się zupełnie inna.
1926
Orzeł z gór
(The Mountain Eagle)
Alfred Hitchcock
Eliot Stannard
Bernard Goetzke
Nita Naldi
Malcolm Keen
John Hamilton
Beatrice, nauczycielka z miejscowej szkoły, releguje ucznia z placówki, syna właściciela sklepów. Ojciec, pan Pettigrew, mimo gniewu dostrzega urodę dziewczyny. Ta jednak odrzuca zaloty mężczyzny, w obawie przed konsekwencjami, zaszywa się w górach. Spotyka tam Fearogoda, żyjącego w pobliskich lasach mężczyznę. W rok po ślubie na świat przychodzi ich potomek. Dziecko zaczyna ciężko chorować, Fearogod zmuszony jest zejść do miasta w poszukiwaniu medyka. Napotyka na opór Pettigrewa, który nie zapomniał dawnych urazów.
1926
Lokator
(The Lodger)
Alfred Hitchcock
Alfred Hitchcock
Eliot Stannard
(wg powieści Belloc Lowndes)
Ivor Novello
June
Malcolm Keen
Arthur Chesney
Marie Ault
Londyn żyje morderstwami seryjnego zabójcy kobiet, którego nazwano Mścicielem. Wolny pokój w pensjonacie zajmuje tajemniczy mężczyzna, przedstawiający się jako Jonathan Drew. Właściciele hotelu zaczynają podejrzewać swojego nowego lokatora o zbrodnie. Nieufność wobec gościa osiąga coraz szersze kręgi.
1927
Na równi pochyłej
(Downhill)
Alfred Hitchock
Eliot Stannard
(wg sztuki Ivora Novello i Constance Collier)
Ivor Novello
Ben Webster
Robin Irvine
Sybil Rhoda
Uczeń ostatniej klasy, Roddy, zostaje oskarżony przez dziewczynę, pracującą w sklepie o kradzież towaru. Tłumaczeniom chłopaka nikt nie daje wiary, własny ojciec wyrzeka się syna. Po ucieczce, chłopak obraca się w środowisku bezdomnych, gdzie poznaje dziewczynę oraz mężczyznę z podejrzaną przeszłością. Zdobywają jego zaufanie, by po czasie ograbić chłopaka z skromnego majątku. Staczając się coraz niżej dostaje niespodziewanie pomocną dłoń.
1927
Łatwa cnota
(Easy Virtue)
Alfred Hitchcock
Eliot Stannard
(wg sztuki Noela Cowarda)
Isabel Jeans
Franklin Dyall
Robin Irvine
Bransby Williams
Laurita, młoda kobieta, decyduje się odejść od męża nadużywającego alkohol. Wiąże się z poznanym wcześniej młodym artystą. Po upływie lat, nawiązuje znajomość z Johnem Whittakerem, pochodzącym z bogatej rodziny. Oboje pragną związać się na resztę życia, lecz przemilczana przeszłość kobiety wychodzi przed rodziną na jaw .
1927
Na ringu
(The Ring)
Alfred Hitchcock
Alfred Hitchcock
Alma Reville
Carl Brisson
Lillian Hall-Davies
Ian Hunter
Młody bokser, Jack Sanders podróżuje po kraju, walcząc w lokalnych pojedynkach. Zakochuje się w młodej dziewczynie, pracującej jako kasjerka. Wkrótce ją poślubia. W krótkim czasie dostaje propozycję walki o mistrzostwo. Przybywając na zawody, dostrzega żonę wśród osób kibicujących przeciwnikowi. Zaczyna przegrywać pierwsze rundy walki. Żona Jacka, wiedząc, co jest tego powodem, zaczyna dopingować swego męża. Jack nie walczy już tylko o mistrzostwo, ale również o swoją ukochaną.
1928
Żona farmera
(The Farmer's Wife)
Alfred Hitchock
Alfred Hitchock
(wg sztuki Edena Philpottsa)
Jameson Thomas
Lillian Hall-Davies
Gordon Harker
Maud Gill
Louise Pounds
Farmer, wdowiec od kilku lat, postanawia położyć kres swojej samotności. Razem z Aramintą, kobietą, która pomaga w gospodarstwie, układa listę pań, które weźmie pod uwagę przy ożenku. Podczas swoich spotkań z kandydatkami przekonuje się, że nie posiadają walorów, jakie były im przypisywane. Zaczyna doceniać zalety Araminty...
źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy