Szukaj znanych osób

Alicia Silverstone

Alicia Silverstone

Data urodzenia: 04 października 1976 r.

Kategoria: Aktorki

Liczba wyświetleń: 1639
Ocena: liczba gł.: 1

Alicia Silverstone (urodzona 4 października 1976 w San Francisco w USA), amerykańska aktorka. Jest weganką.

Po raz pierwszy stała się szerzej znana po zagraniu w wideoklipie do utworu Cryin zespołu Aerosmith. Później występowała w wielu hollywoodzkich filmach.

Uczęszczała do szkoły w Beverly Hills i już w tym czasie występowała jako modelka i brała udział w reklamach. Wkrótce potem zdobyła rolę wyśnionej dziewczyny w serialu telewizyjnym Cudowne lata. W 1993 roku zagrała główną rolę w filmie Zauroczenie, gdzie grała rolę dziewczyny, która postanawia uwieść starszego mężczyznę, po tym jak jej młodzieńcza miłość kończy się fiaskiem. Za tę rolę zdobyła 2 nagrody MTV Movie Awards w 1994 roku.

Zagrała w 3 wideoklipach grupy Aerosmith: Cryin, Crazy i Amazing, które stały się sukcesem dla zespołu, a także przysporzyły jej sławy.

Silverstone występowała później w wielu filmach telewizyjnych i kinowych, głównie komediach, ale też poradziła sobie z rolą w filmie Love's Labour's Lost wg Szekspira. Ostatnio zajęła się pracą producencką w telewizji i w filmach kinowych.

W okresie kiedy zagrała w filmie Batman, zaczęła być krytykowana przez prasę bulwarową, a także inne media, że zbytnio przytyła. Krytyka ta spowodowała falę plotek, która odbiła się na jej życiu prywatnym. Na kilka lat praktycznie zniknęła z życia publicznego, pojawiając się w pozytywnie ocenionym przez krytykę show telewizyjnym Miss Match.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy