Szukaj znanych osób

Alicja Janosz

Data urodzenia: 04 czerwca 1985 r.

Kategoria: Piosenkarki

Liczba wyświetleń: 4087
Ocena: liczba gł.: 1

Kariera

Występuje na scenie od 8 roku życia, ale karierę muzyczną zaczęła od występu w musicalu "Piotruś Pan" w 1999. Rok później zwyciężyła w programie Szansa na sukces piosenką Prawy do lewego z repertuary Kayah i wystąpiła w związanym z Szansą na sukces programie estradowym "Bal Noworoczny Dwójki". W 2002 roku zwyciężyła w pierwszej polskiej edycji programu IDOL i wydała swoją pierwszą płytę – "Ala Janosz". Płyta uzyskała nakład 28 000 egzemplarzy. Nagrała także teledysk i singiel z piosenką Przyjaciel dobra rzecz promującą film fabularny "Księga Dżungli 2".

Z singlem "I'm still Alive" startowała w eliminacjach krajowych do konkursu piosenki Eurowizji w 2004 roku. Zajęła czwarte miejsce (za zwycięskim Blue Café, zespołem Łzy i Marcinem Rozynkiem).

Wystąpiła gościnnie na wydanej w 2005 r. płycie Piotra Banacha pt. Wu-Wei. Następnie, przez kilka miesięcy prowadziła listę przebojów w stacji muzycznej 4FunTV. W 2007 roku wystąpiła na festiwalu bluesowym "Międzyzdroje Non Stop", gdzie obok takich artystów jak Magdalena Piskorczyk, Sebastian Riedel czy Roman "Pazur" Wojciechowski, wykonywała repertuar The Beatles, Ryszarda Riedla i Czesława Niemena, oraz standardy bluesowe, które stały się dla niej inspiracją do dalszego rozwoju muzycznego.

Obecnie najczęściej pojawia się na scenie gościnnie, podczas koncertów zespołów Indios Bravos i HooDoo, z którymi jest zaprzyjaźniona.

W 2008 roku ma ukazać się jej długo oczekiwana druga płyta, której tytuł dotychczas jest nieznany.

Ma syna Macieja. Jest przyjaciółką Ziggy'ego Marleya. Dobrze zna też Skipa Jamesa i Bartka Miarkę.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy