Szukaj znanych osób

Alyson Hannigan

Alyson Hannigan

Data urodzenia: 24 marca 1974 r.

Kategoria: Aktorki

Liczba wyświetleń: 953
Ocena: liczba gł.: 1

Alyson Hannigan (właśc. Allison Lee Hannigan, ur. 24 marca 1974 w Waszyngtonie) - amerykańska aktorka znana z roli Willow Rosenberg w serialu telewizyjnym "Buffy postrach wampirów" oraz z roli Michelle Flaherty w filmach "American Pie", "American Pie 2" (2001) i "American Pie: Wesele" (American Wedding, 2003).

Pierwszą swą rolę zagrała w filmie "Moja macocha jest kosmitką" (1988), wcześniej występowała także w reklamach. Następne występy to Almost Home, Picket Fences, "Roseanne" i "Dotyk anioła" (Touched by an Angel), oraz wspomniana wcześniej "Buffy" w 1997. Podczas kręcenia ostatniej serii, zarabiała 250 000 USD za odcinek.

Na początku 2004 Hannigan zadebiutowała na scenie teatralnej na londyńskim West Endzie - w scenicznej adaptacji "Kiedy Harry poznał Sally" (When Harry Met Sally) w Haymarket Theatre, razem z Luke'iem Perry.

Posiada dom w Sacramento w Kalifornii, od 11 października 2003 jest żoną aktora Alexisa Denisofa. Poprzednie jej związki: aktor Steven Sutphen i perkusista Marilyna Mansona Ginger Fish.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy