Szukaj znanych osób

André Tanneberger

André Tanneberger

Kategoria: Muzycy

Liczba wyświetleń: 1421
Ocena: liczba gł.: 1

André Tanneberger, pseudonim ATB (ur. 26 lutego 1973 w Freibergu w Niemczech) – DJ, muzyk i producent muzyczny tworzący muzykę z gatunków dance, trance (ostatnio wyłącznie vocal trance). W 1984 roku wyruszył wraz z rodzicami w poszukiwaniu lepszych perspektyw, kierując się na zachód Niemiec. Andrè produkował muzykę od wczesnych lat dziewięćdziesiątych należał m. in. do projektu Sequential One (SQ-1). Przełom w jego karierze nastąpił wraz z nagraniem "9pm (Till I Come)". Sam uważa, że jego najlepsze utwory to właśnie "9pm" oraz przebój "Let U Go".

ATB ma na swoim koncie wiele sukcesów. Można do nich przede wszystkim zaliczyć występy na całym świecie – zarówno w mniejszych klubach, jak i na różnych festiwalach. Jego produkcje grają wszystkie większe rozgłośnie radiowe w Europie. W 2005 roku zajął 9. miejsce na liście DJmag Top 100 DJs magazynu DJmag, w roku 2006 miejsce trzynaste a w 2007 26

W 2005 roku odwiedził halę Arena w Poznaniu oraz festiwal Dance Lake Event w Bytowie. W roku 2006 zagrał już w Silver Clubie w Bielsku-Białej, w Poznaniu oraz podczas festiwalu Soundtropolis w Podzamczu. André zaprezentował swoje umiejętności także na imprezie Sensation White we Wrocławiu, która odbyła się 28 października 2006 roku.

W roku 2007 wraz z Heather Novą stworzył piosenkę "Renegade", która znalazła się w albumie Trilogy, który wcześniej miał mieć nazwę "Justify" pochodzącą od nazwy pierwszego utworu na płycie. Jednym z hitów lata 2007 stał się drugi singiel z tej płyty: Feel Alive.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy