Szukaj znanych osób

Antony Hamilton

Kategoria: Aktorzy Modele

Liczba wyświetleń: 3249
Ocena: brak ocen

Życiorys

Urodzony w Liverpoolu i porzucony przez biologicznych rodziców, miał zaledwie dwa tygodnie kiedy został zaadoptowany przez australijskich rodziców - komandora porucznika Królewskich Sił Lotniczych i jego żony. Od trzeciego roku życia dorastał w Adelajdzie. Po ukończeniu szkoły średniej w Szkocji, w 1967 roku kontynuował naukę w australijskiej szkole baletowej w Melbourne. Rozpoczął karierę tancerza z australijskim zespołem baletowym, odbywając tournée w Moskwie ze spektaklem Gemini. W 1973 roku wyruszył do Londynu i podjął pracę jako model dla magazynów Vogue, GQ i Gianni'ego Versace oraz fotografów: Victora Skrebneskiego, Richarda Avedona i Bruce'a Webera. Przez dziesięć lat chodził po wybiegach i podróżował po Europie, Ameryce, Azji i Afryce.

Na dużym ekranie zadebiutował w komediowym horrorze Wnuczka Drakuli (Nocturna, 1979). Pojawił się w teledysku Sheeny Easton do piosenki Swear (1984) i zagrał postać Samsona w telewizyjnym filmie biblijnym Samson i Dalila (Samson and Delilah, 1984) z udziałem Maxa von Sydowa. Na małym ekranie zastąpił tragicznie zmarłego Jona-Erika Hexuma w trzech odcinkach serialu CBS Niebezpieczne ujęcia (Cover-Up, 1984) jako nowy model Jack Striker. Wystąpił jako tancerz nowojorskiego prestiżowego zespołu baletowego romansującego z młodą tancerką w dramacie telewizyjnym NBC Harry'ego Winera Przegrana miłość (Mirrors, 1985) z Timem Daly. Po udziale w komedii sensacyjnej Jumpin' Jack Flash (1986) z Whoopi Goldberg, pojawiał się w serialach - HBO Łowca (The Hitchhiker, 1986), CBS Strefa mroku (The Twilight Zone, 1986), Columbia TriStar Television Zachwyceni (The Charmings, 1987), NBC Prawnicy z Miasta Aniołów (L.A. Law, 1987), CBS Hasło: kocham cię (P.S.I. Luv U, 1991).

Kiedy w 1987 roku Pierce Brosnan był zobowiązany kontraktem w serii Remington Steele, Albert R. Broccoli myślał o zaangażowaniu blondwłosego Hamiltona do roli agenta 007 w czternastym filmie z cyklu przygód Jamesa Bonda W obliczu śmierci, którą jednak ostatecznie zagrał Timothy Dalton.

Popularność przyniosła mu rola agenta IMF Maxa Hardta w serialu CBS Mission: Impossible (1988-90). Zagrał także w horrorze Skowyt 4: Koszmar nocny (Howling IV: The Original Nightmare, 1988) i thrillerze Fatalny instynkt/Zabójcza piękność (Fatal Instinct, 1991) u boku Michaela Madsena.

Hamilton otwarcie przyznawał, że był homoseksualistą. Zmarł w wyniku komplikacji spowodowanych AIDS w 1995 roku, w wieku 43. lat.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy