Szukaj znanych osób

Armin van Buuren

Armin van Buuren

Kategoria: Muzycy

Liczba wyświetleń: 5038
Ocena: liczba gł.: 1

Biografia

Armin van Buuren pochodzi z muzycznej rodziny. Już od najmłodszych lat wskazywał pasję do muzyki. Przygodę z muzyką rozpoczął od tworzenia mixów na komputerze. Kiedy skończył 16 lat, dostał pierwszy sampler Akai S-01. Od 1995 roku grał w klubie studenckim obok Leiden University. W 1997 roku nakładem wytwórni Cyber Records ukazał się jego debiutancki singiel "Blue Fear".

W 1999 roku założył własną wytwórnię Armind, przy okazji poznając Dave Lewis'a. W latach 2000-2001 roku nawiązał współpracę z Ferrym Corstenem i Tiesto z którymi nagrał tracki "Exhale i "Eternity". Od 2002 roku tworzy dla wytwórni Armada Music, której wraz z Maykelem Pironem jest założycielem. Ten sam rok przyniósł mu 5 miejsce na liście TOP 100 wg DJ Magazine.

Armin van Buuren jest jednym z najlepszych producentów i DJ'ów muzyki Progressive Trance. Zainteresowanie syntetycznymi dźwiękami nastąpiło pod wpływem zafascynowania się twórczością Klausa Schulze i Jean-Michela Jarre. Armin jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych DJ'ów na całym globie ziemskim. Urodził się 25 grudnia 1976 w Leiden w Holandii. Jego ojciec był zagorzałym kolekcjonerem wszelakich albumów muzycznych, więc już od najmłodszych lat miał stały kontakt z muzyką we wszystkich jej odmianach. Holenderski DJ Ben Liebrand wprowadził go w świat muzyki tanecznej oraz stał się dla początkującego Armina wzorem do naśladowania. Pod jego przewodnictwem van Buuren zaczął poznawać prawdziwe źródła muzyki elektronicznej. Zakupienie komputera i gramofonów, aby kreować własną muzykę stało się dla niego sprawą priorytetową. Kiedy skończył 16 lat, dostał sampler Akai S-01 z wejściem mono, który stał się kolejną sferą działań jego muzycznych marzeń. W 1995 wylądował w klubie studenckim obok Leiden University zakładając, że będzie to pierwsze miejsce jego koncertów. W tym samym roku szczęście sprzyjało mu na tyle, aby nagrać demo, w którym zawarł swoje najlepsze nagrania. Wytwórnia Cyber Records wydała jego track "Blue Fear" w 1995 roku. Armin w późniejszym czasie, mianowicie w 1999 założył własną wytwórnię Armind, przy okazji poznając Dave'a Lewisa - człowieka odpowiedzialnego za początek kariery takich gwiazd jak DJ Tiesto i Ferry Corsten. Współpraca z Tiesto zaowocowała największym hitem "Eternity”, jaki kiedykolwiek wydała wytwórnia Armind oraz 5-godzinnym setem, który przyniósł jeszcze większą popularność obu DJ'om. Eternity został sprzedany na licencji wytwórni Paula van Dyka "Vandit Records" i powtórnie wydany tego samego roku. Na początku 1999 rozpoczął współpracę swojej wytwórni Armid z United Recordings. Ich pierwszym przedsięwzięciem było zorganizowanie koncertu "One", który został bardzo dobrze przyjęty przez publikę. Druga impreza pod hasłem "Touch me" przeznaczona była dla wypromowania wschodzących gwiazd muzyki tanecznej. Razem z Ferrym Costenem nagrali track "Exhale", który zawędrował na album System F. W Armid wydawał także w 2001 Perpetuous Dreamer swój album 'The Sound Of Goodbye'. W późniejszym czasie nagrał dwa wysokiej klasy remiksy Madison Avenue "Don't Call Me Baby" i Wamdue Project "King of My Castle", które zostały wydane w United Recordings. Rok 2002 przyniósł Arminowi 5 miejsce na liście TOP 100 według DJ Magazine oraz możliwość prowadzenia cotygodniowego show w radiostacji Dutch ID&T.

Pod koniec 2003 roku w klubie The Hague van Buuren ustanowił światowy rekord w zagraniu najdłuższego seta, który trwał 12 godzin i 30 minut. W tym samym roku wydał także swój debiutancki album "76".

Rok 2005 przyniósł mu dwie znaczące nagrody – Najlepsze Show Radiowe oraz tytuł Najlepszej Kompilacji dla A State of Trance 2004 otrzymany podczas Miami Winter Music Conference Awards. W 2005 wspólnie z Weezer, Cocteau Twins, Chemical Brothers, Keane, Nine Inch Nails, New Order i The Prodigy wystąpił na żywo na festiwalu LA's Coachella. W Wielkiej Brytanii można go spotkać w klubach, gdzie regularnie bywa: Passion, Godskitchen, Gatecrasher, Slinky, Peach. Poza Wielką Brytanią odwiedza Ibizę, Kretę, Helsinki, Tokio, a nawet Jerozolimę.

W międzynarodowym głosowaniu Trance Awards 2006 Armin van Buuren otrzymał również szereg wyróżnień m.in za najlepszą kompilację (A State Of Trance 2005), najlepszy radiowy show (A State Of Trance), najlepszy teledysk trance (Shivers) oraz otrzymał tytuł najlepszego DJ-a i najlepszego rezydenta (w Amnesia Club na Ibizie). Singiel "Serenity" w 2005 roku stał się hymnem Sensation White. Grywa na całym świecie, tworząc przy tym wielkie spektakle. W Polsce zagrał dwa razy 2 maja 2006 Sound Empire Hala Ludowa, Wrocław i na RMI Trance Xplosion 10 lutego 2007 Hala Arena, Poznań.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy