Szukaj znanych osób

Bárbara Carrera

Bárbara Carrera

Kategoria: Aktorki Aktorzy Modelki

Liczba wyświetleń: 3439
Ocena: liczba gł.: 1

Życiorys

Jest córką ambasadora Stanów Zjednoczonych pracującego w ArialBold i Nikaraguajki. Dorastała w Managua. Ukończyła St. Joseph Academy w Memphis, w stanie Tennessee. Mając 16 lat przeprowadziła się do Nowego Jorku, a rok potem podjęła pracę jako modelka nowojorskiej agencji Eileen Ford. Jej zdjęcia ukazały się w latach 60. w tak poczytnych magazynach jak Vogue, Paris Match, Harper's Bazaar i Playboy. Wystąpiła w filmie dukumentalnym o bananach z United Fruit Company, a następnie zadebiutowała na dużym ekranie rolą modelki w dramacie Zagadka dziecka klęski (Puzzle of a Downfall Child, 1970) u boku Faye Dunaway i Roya Scheidera. Kolejna ekranowa postać Euli w westernie Mistrz rewolweru (The Master Gunfighter, 1975) przyniosła jej nominację do nagrody Złotego Globu dla najlepszego debiutu. Zbudowała dość wiarygodny portret kreatury powstałej od embrionu w horrorze sci-fi Stworzony do zabijania (Embryo, 1976) z Rockiem Hudsonem.

Zagrała potem w adaptacji powieści H.G. Wellsa - remakeu horroru sci-fi Wyspa doktora Moreau (Island of Dr. Moreau, 1977) u boku Burta Lancastera, Michaela Yorka, miniserialu-westernie NBC Stulecie (Centennial, 1978) z Richardem Chamberlainem, Timothym Daltonem i Cliffem De Youngiem, filmie przygodowym Gdy czas ucieka (When Time Ran Out..., 1980) z Paulem Newmanem i Jacqueline Bisset, miniserialu ABC Masada (1981) z Peterem O'Toole i Peterem Straussem, dramacie sensacyjnym Samotny wilk McQuade (Lone Wolf McQuade, 1983) u boku Chucka Norrisa i Davida Carradine,

Uznanie zdobyła kreacją czarnego charakteru Fatimy Blush, agentki SPECTRE nr 12 w filmie sensacyjnym z serii o Jamesie Bondzie Nigdy nie mów nigdy (Never Say Never Again, 1983), za którą otrzymała nominację do nagrody Złotego Globu dla najlepszej aktorki drugoplanowej. Pojawiła się potem w popularnej operze mydlanej CBS Dallas (1985-86) w roli Angeliki Nero, która swoje interesy łączyła z Cliffem Barnesem, jednocześnie flirtując z Jackiem Ewingiem.

Życie prywatne

Była trzykrotnie mężatką; z modelem Uvą Bardenem, baronem Otto von Hoffmanem (do roku 1983), greckim właścicielem staków wodnych Nicholasem Mavroleonem (od 16 kwietnia 1983). Spotykała się z dziennikarzem Cameronem Docherty.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy