Szukaj znanych osób

Bartłomiej Ostapczuk

Kategoria: Reżyserzy

Liczba wyświetleń: 2892
Ocena: liczba gł.: 3

Bartłomiej Ostapczuk (ur. 1977 w Warszawie) - polski aktor-mim, choreograf, reżyser przedstawień teatru pantomimy. Pomysłodawca i założyciel międzynarodowej grupy „Teatr Mimo”; autor choreografii i ruchu scenicznego przedstawień w teatrach dramatycznych.

Bartłomiej Ostapczuk w latach 1998 – 2001 był aktorem Warszawskiego Teatru Pantomimy oraz Studia Mimów pod dyrekcją Stefana Niedziałkowskiego. Od 2005 r. jest dyrektorem artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu odbywającego się w Teatrze Na Woli w Warszawie

Bartłomiej Ostapczuk wystepował również jako aktor amerykańskiego teatru pantomimy „Alithea Mime Theatre”. Był stypendystą „The School for Mime Theatre” w USA w latach 2001, 2003 - 2004.

Obecnie występuje gościnnie na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie w spektaklach reżyserowanych przez: Krzysztofa Warlikowskiego, Mariusza Trelińskiego, Mikołaja Grabowskiego, Tomasza Koninę i Achima Freyera.

Bartłomiej Ostapczuk jest wykładowcą teatru pantomimy w ramach projektu Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki-Inspiracje (od 2004 r.) oraz współtwórcą projektów i produkcji artystycznych w zakresie teatru pantomimy oraz teatru ruchu. Od 2005 r. prowadzi w Warszawie studio teatru pantomimy.

Podróżując z Teatrem Wielkim, Alithea Mime Theatre oraz Teatrem Mimo występował na scenach teatralnych Japonii, Puerto Rico, Stanów Zjednoczonych, Anglii, Niemiec, Chin, Litwy, Rosji.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy