Szukaj znanych osób

Basshunter

Basshunter

Kategoria: Muzycy

Liczba wyświetleń: 5808
Ocena: liczba gł.: 20

Basshunter, właściwie Jonas Erik Altberg (ur. 22 grudnia 1984 w Halmstadzie) – szwedzki DJ.

Jonas zaczął przygodę z muzyką w wieku 19 lat, komponując w programie komputerowym FL Studio. Jego taśmy demo szybko zyskały uznanie w Internecie, co doprowadziło do podpisania kontraktu z wytwórnią Warner Music. Jego debiutancka płyta to The Bassmachine. Najbardziej znany jest jednak z debiutowego utworu "Boten Anna", który opowiada o bocie o imieniu Anna z kanału IRC. Piosenka ta doczekała się remiksu, który jest wykonywany przez zespół disco polo Cliver pod tytułem "Lekarstwo na gorzkie łzy". Drugi jego znany utwór to "Vi sitter i Ventrilo och spelar DotA" – piosenka o modzie na grę Warcraft III Defense Of The Ancients (w skrócie "DotA"). Trzecim singlem jest wynik współpracy z zespołem Patrik & Lillen, czyli piosenka "Vifta Med Händerna". Jego druga płyta o nazwie LOL <(^^,)> zyskała dużą popularność głównie na skandynawskich rynkach muzycznych.

Basshunter po raz pierwszy pojawił się w Polsce 8 lipca na wrocławskim rynku gdzie zaśpiewał "Boten Anna" i "Vi sitter i Ventrilo och spelar DotA" podczas imprezy "Hity na czasie", a 5 sierpnia wystąpił w Szczecinie podczas finału regat Tall Ships' Races 2007.16 sierpnia 2007 roku Jonas po raz 3 zaśpiewał swój koncert na hitach na czasie w finale. Pojawił się równiez z kilkoma utworami na wrocławskim Rynku w trakcie koncertu sylwestrowego 2007.

Jego najnowszymi utworami są "Beer In The Bar" – stworzony specjalnie dla serwisu internetowego MySpace, "Camilla", "Ellinor" oraz "Now You're Gone". To ostatnie nagranie to angielska wersja "Boten Anny". W internecie krąży także wiele piosenek z domniemanej nowej płyty wykonawcy, która ma się ukazać w maju tego roku. Basshunter nie próżnuje. Utworzył specjalną próbkę utworów muzycznych, które prawdopodobnie znajdą sie na najnowszej płycie.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy