Szukaj znanych osób

Ben Affleck

Ben Affleck

Kategoria: Aktorzy

Liczba wyświetleń: 1973
Ocena: liczba gł.: 2

Ben Affleck
Ben Affleck

Ben Affleck, właściwie Benjamin Geza Affleck (ur. 15 sierpnia 1972) - amerykański aktor i scenarzysta.

Urodził się w Berkeley w Kalifornii, USA, ale dzieciństwo spędził w Cambridge w Massachusetts. Obecnie zamieszkuje w Virginii wraz ze swoją żoną, Jennifer Garner i córką Violet.

Aktorstwem interesował się od dzieciństwa (jego brat, Casey Affleck jest również aktorem). Najpierw były krótkie filmiki reklamowe (reklama dla firmy Burger King), potem seriale telewizyjne The Voyage of the Mimi (1984) i wreszcie filmy kinowe. Na dużym ekranie zadebiutował w 1992 r. Rok później poznał niezależnego reżysera Kevina Smitha, który zaproponował mu jedną z głównych ról w filmie W pogoni za Amy. Ten film okazał się biletem do sławy dla Afflecka. Role w niezależnych filmach jak Szczury z Supermarketu (1995) czy W pogoni za Amy dobrze wpływały na jego karierę filmową, która była doceniana na festiwalu filmów niezależnych Sundance. W tym czasie Affleck mieszkał w małym mieszkanku na Manhattanie razem z bratem Casey'em i długoletnim przyjacielem Mattem Damonem. Wtedy to właśnie powstał, napisany przez Bena, scenariusz do filmu Buntownik z wyboru (1997), który przyniósł mu Oscara i popularność.

Oprócz aktorstwa wielką namiętnością Bena są motocykle i kasyna. W czerwcu 2004 zajął pierwsze miejsce w kalifornijskim turnieju pokera dla profesjonalistów, wygrywając 350 tysięcy dolarów. Jednak to przez zamiłowanie Bena do kasyna ponoć rozpadł się jego głośny związek z Jennifer Lopez .

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy