Szukaj znanych osób

Bogusław Kaczmarczyk

Bogusław Kaczmarczyk

Kategoria: Aktorzy

Liczba wyświetleń: 1703
Ocena: brak ocen

Życiorys

Pochodzi z Krakowa. Z domu wyprowadził się w wieku 16 lat. Przez 12 lat tańczył i został instruktorem tańca. W młodości najczęściej pracował jako kelner. Jedna z jego szefowych namówiła go, żeby zdawał do szkoły aktorskiej. Dyplom Policealnego Studium Aktorskiego "LART" w Krakowie obronił na piątkę. W 1995 roku wraz z Maciejem Stuhrem przy Studenckim Centrum Kultury „ROTUNDA” w Krakowie założył kabaret "Po Żarcie". Kabaret działał do listopada 1999 roku i podczas swej aktywności estradowej otrzymał III nagrodę - PAKA 1996, I nagrodę-PAKA 1997.

Został członkiem kabaretu "Artura I". Wraz z Dominikiem Kwaśniewskim stworzył "Piekielny Duet", który jest laureatem festiwali piosenki w Polsce takich jak: Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie (III miejsce oraz Nagroda Dziennikarzy) i Zamkowe Spotkania Piosenkarzy w Olsztynie (III miejsce). Występuje również w kabaracie EKG, którego jest współtwórcą i który rozpoczął swoją działalność w listopadzie 2006.

Na srebrnym ekranie pojawił się po raz pierwszy jako rezerwista Staszek, kibic "Orła" w 66-ym odcinku serialu TVP2 Na dobre i na złe (2001). Był aktorem w kabarecie w serialu Egzamin z życia (2005). Rola pacjenta Nowaka w sitcomie Polsat Daleko od noszy (2003-2006) stała się przełomową i przyniosła mu ogromną popularność.

W 2006 roku na Festiwalu Dobrego Humoru w Gdyni odebrał główną nagrodę Błękitnego Melonika.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy