Szukaj znanych osób

Brandon Lee

Kategoria: Aktorzy

Liczba wyświetleń: 2385
Ocena: brak ocen

Groby Bruce'a i Brandona Lee
Groby Bruce'a i Brandona Lee

Brandon Bruce Lee (ur. 1 lutego 1965 w Oakland, California – zm. 31 marca 1993 w Wilmington, North Carolina) – amerykański aktor, syn Bruce'a Lee.

Ukończył Lee Strasberg Academy oraz Emerson College.

Brandon Lee zginął mając 28 lat, na skutek obrażeń powstałych w wyniku postrzelenia na planie filmu The Crow. Tragiczny wypadek nastąpił podczas sceny, w której grany przez Lee, Eric Draven, zostaje postrzelony przez uzbrojony gang. Pistolet w ręce trzymał aktor Michael Massee. Okazało się, że Magnum, z którego strzelał, został załadowany ślepymi nabojami bez sprawdzenia, że w środku znajduje się prawdziwy nabój – zablokowany w magazynku podczas jednej z poprzednich scen, gdy używana była prawdziwa amunicja. Lee został postrzelony w brzuch, wskutek czego zmarł. Z materiałem filmowym z momentu postrzelenia Lee związane są pewne kontrowersje. Jedna teoria głosi, że został on niezwłocznie zniszczony, podczas gdy inna sugeruje, że został użyty jako dowód w śledztwie, a następnie przekazany rodzinie.

Lee został pochowany obok swojego ojca na cmentarzu Lake View w Seattle w stanie Washington.

Zastrzelenie Brandona Lee zostało uznane jako wypadek, jednak wielu fanów nie daje temu wiary. Śmierć Bruce'a Lee w 1973 r., w wyniku reakcji na środki przeciwbólowe, została także uznana za podejrzaną. Postać grana przez Bruce'a w Grze śmierci (Game of Death) zostaje postrzelona w podobny sposób.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy