Szukaj znanych osób

Bruno Senna

Bruno Senna

Kategoria: Sportowcy

Liczba wyświetleń: 983
Ocena: brak ocen

Bruno Senna w trakcie wyścigu Formuły 3 w Australii w 2006 r.
Bruno Senna w trakcie wyścigu Formuły 3 w Australii w 2006 r.

Bruno Senna Lalli (ur. 15 października 1983 w São Paulo) to brazylijski kierowca wyścigowy i siostrzeniec trzykrotnego Mistrza Świata Formuły 1, Ayrtona Senny. Od sezonu 2007 występuje w Mistrzostwach GP2.

Bruno trenował na kartach wraz z Ayrtonem, który cenił jego umiejętności. Śmierć Ayrtona szybko zakończyła jego karierę, jednak w ostatnich latach były partner Ayrtona, Gerhard Berger przekonał rodzinę Bruna do pomocy w rozwijaniu jego kariery. Po pięciu wyścigach w Formule BMW i Formule Renault przeniósł się do Brytyjskiej Formuły 3 w 2005 r. W ostatnich siedmiu wyścigach sezonu trzykrotnie stanął na podium, startując w barwach zespołu Räikkönen Robertson Racing.

Brał udział w wyścigach pomocniczych Formuły 3 podczas Grand Prix Australii 2006, wygrał trzy z czterech, które się odbyły. W sezonie 2006 startował w Formule 3 w barwach zespołu, którego właścicielami są Kimi Räikkönen i jego menadżer Steve Robertson. W klasyfikacji końcowej zajął trzecie miejsce. Następnie podpisał kontrakt z ekipą GP2 Arden International na występy w sezonie 2007.

12 maja 2007 r. Bruno Senna odniósł na torze w Barcelonie pierwsze w karierze zwycięstwo w GP2.

Jeździ w kasku podobnym do kasku jego wuja i z reklamą strony internetowej Fundacji Ayrtona Senny na tylnym skrzydle. Wielu uważa, że dzięki niemu o nazwisku Senna znów stanie się głośno. Obecnie, za sprawą Gerharda Bergera, łączony jest z zespołem Scuderia Toro Rosso. Senna potwierdził, że chce zostać kierowcą F1 już w sezonie 2009

Zobacz też

  • Ayrton Senna
źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy