Szukaj znanych osób

C. C. Catch

C. C. Catch

Kategoria: Muzycy

Liczba wyświetleń: 3658
Ocena: brak ocen

Życiorys

Jej matką jest Holenderka Corry, a ojcem Niemiec Jürgen. Karierę muzyczną rozpoczynała na początku lat 80. XX wieku, kiedy to śpiewała w dziewczęcym kwartecie Optimal. W skład Optimal, oprócz Caroliny wchodziły także: Claudia, Sylvia i Sabina. Razem wydały dwa single: "Er War Magnetisch" oraz "Good-Bye / Kimi-Gasuki".

W 1985 r. podczas występu w Hamburgu zainteresował się nią Dieter Bohlen z zespołu Modern Talking. Muzyk postanowił nawiązać z nią współpracę, napisał dla niej utwór I Can Lose My Heart Tonight, który początkowo miał być wykonywany przez Modern Talking i wybrał dla niej pseudonim C. C. Catch. W lipcu 1985 ukazał się singel z tą piosenką. Zdobyła powodzenie w dyskotekach, a na listach przebojów uplasowała się na 13. pozycji. Na kolejny singel i jej pierwszy album Catch The Catch ukazały się w 1986 roku. Na fali popularności artystki, Dieter Bohlen napisał dla niej utwory na kolejny album, Welcome To The Heartbreak Hotel, który ukazał się jeszcze w tym samym roku. We współpracy z kompozytorem, Carolina wydała razem 5 albumów. Pod koniec dekady lat 80. piosenkarka zakończyła współpracę z Bohlenem i wyjechała do Wielkiej Brytanii, aby tam kontynuować karierę muzyczną, zmieniając styl.

W 1989 roku wydała album Hear What I Say, który nie cieszył się popularnością taką jak poprzednie. To samo było z singlami Big Time i Midnight Hour. Carolina postanowiła wycofać się z muzycznego świata. Powróciła w 1998 roku, kiedy to ukazał się album Best Of '98. Znalazły się na nim dwa jej wielkie przeboje w nowych wersjach: I Can Lose My Heart Tonight i Soul Survivor wraz z raperem Krayzee, oraz stare przeboje w oryginalnych aranżacjach. Jej kolejny singel ukazał się dopiero w roku 2003 Shake Your Head, lecz przeszedł na rynku muzycznym bez większego rozgłosu.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy