Szukaj znanych osób

Channing Tatum

Channing Tatum

Kategoria: Aktorzy Modele

Liczba wyświetleń: 3930
Ocena: liczba gł.: 8

Biografia

Wcześniejsze życie

Channing urodził się w Cullman, małym miasteczku w Alabamie. Był najstarszy spośród ósemki dzieci, ma francuskich, irlandzkich oraz amerykańskich przodków. Jego rodzina przeprowadziła się do Missisipi, kiedy miał 6 lat, chociaż odwiedza Alabamę każdego lata, gdzie wciąż mieszka jego matka. Channing dorastał na zalewisku niedaleko rzeki Missisipi, gdzie zadowalał się rolnictwem, łącznie ze "Wszystkimi grzechotnikami i aligatorami, które chłopiec mógł gonić, łowieniem ryb każdego dnia, ligą futbolową Pop Warner"

Trenował futbol, piłkę nożną, baseball. W 9 klasie został wysłany do szkoły wojskowej, gdzie grał w drużynie futbolowej. Channing wygrał stypendium futbolowe do Glenville State College w zachodniej Virginni, lecz wkrótce je zwrócił, mówiąc, że nie sprosta wymaganiom potrzebnym do grania w football.

Channing wrócił do domu, czując że rozczarował swoich rodziców. Niebawem zaczął pracę w budownictwie, schronisku dla zwierząt oraz w sklepie z ubraniami. Od tego czasu rozwinął interes w klubie tanecznym.

Kariera

Pierwszym doświadczeniem Channinga w przemyśle rozrywkowym był modeling. Najpierw wystąpił jako tancerz w teledysku Ricky'ego Martina She Bangs, po audycji w Orlando na Florydzie, zapłacono mu 400$. Później podpisał umowę z agencją modeli w Miami i wkrótce pojawił się w magazynie Vogue. Później jego zdjęcia znalazły się na stronach Citizen K. oraz Contents, jak również w kampanii Abercrombie and Fitch, Nautica, American Eagle Outfitters i Emporio Armani. Channing wystąpił także w kilku reklamach telewizyjnych American Eagle Outfitters, Pepsi oraz Mountain Dew. W październiku 2001 magazyn Tear Sheet umieścił go na liście "50 najpiękniejszych twarzy".

Channing zajął się profesjonalnym aktorstwem, pojawiając się po raz pierwszy w 2004 roku w jednym z epizodów Kryminalnych zagadek Miami. Pierwszą rolę w filmie dostał w 2005 roku, jako Jason Lyle w filmie Coach Carter, w którym zagrał koszykarza. Pojawił się także w teledysku Twista "Hope". Wystąpił w teledysku Seana Paula oraz Ciary, które promowały film Step Up. W tym samym roku Tatum dostał małą rolę w Wojnie światów. Zrobił sobie przerwę w modelingu, by skoncentrować się na rozwijaniu kariery aktorskiej.

Channing brał udział w castingu do roli Gambita w filmie X-Men: Ostatni Bastion, jednak nie był tym którego szukano. Producent filmowy, Lauren Shuler Donner, dała mu rolę w filmie Ona to on, gdzie gra obiekt westchnień postaci granej przez Amandę Bynes. Premiera filmu odbyła się 17 marca 2006 roku.

Channing miał także zagrać w filmie Mongol, ale jego miejsce zajął Tadanobu Asano.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy