Szukaj znanych osób

Danny Jones

Data urodzenia: 12 marca 1986 r.

Kategoria: Piosenkarze

Liczba wyświetleń: 950
Ocena: brak ocen

Danny Jones (ur. 12 marca 1986 w Bolton), angielski gitarzysta.

Człowiek o wyjątkowym, głębokim głosie. Wraz z Tomem Fletcherem, Dougie Poynterem oraz Harry Juddem w 2004 roku założył brytyjską formacje McFly w której to głównie udziela się wokalnie. Do sławy doszedł wraz z zespołem w 2004 roku, kiedy to grupa Busted zaprosiła ich na wspólne tournee po Wielkiej Brytanii.

Danny i jego początki z McFly

Danny zaczął formować McFly w 2002 roku, kiedy przypadkowo dowiedział się, że Tom Fletcher szuka gitarzysty do nowej pop rockowej grupy. Później wraz z James Bournem zaczeli pisać pierwsze piosenki dla nowej formacji. Obecnie w McFly Danny gra na gitarze, harmonijce, a przede wszystkim śpiewa.

Ciekawostki

Rodzinnym miastem Jonesa jest Bolton, a on sam jest zapalonym kibicem Bolton Wanderers. Jego ulubionym piosenkarzem jest Bruce Springsteen. Ulubionymi zespołami Dannego są The E-Street oraz The Who. Jego największym marzeniem było rozpoczęcie solowej kariery. Jednakże przyznał, że nie potrafiłby teraz zostawić McFly. Danny wcześniej próbował swych sił w zespole Y2K, który tworzył wraz z siostrą i przyjacielem. Jego motto to: "Traktuj innych tak, jakbyś sam chciał być traktowany". Przedmiot z którym nigdy się nie rozstaje to kostka go gitary.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy