Szukaj znanych osób

Daron Malakian

Daron Malakian

Kategoria: Muzycy

Liczba wyświetleń: 1445
Ocena: liczba gł.: 3

Daron Vartan Malakian (ur. 18 lipca 1975 w Hollywood w Los Angeles, (Kalifornia) – amerykański gitarzysta pochodzenia ormiańskiego, współzałożyciel System Of A Down.

Jest jedynakiem, wychował się w Hollywood. W młodości był bardzo agresywny, często wdawał się w bójki. Dziś wyzbywa się agresji poprzez medytację oraz grę na gitarze. Chodził do ormiańskiej prywatnej szkoły "Rose and Alex Pilibos" razem z Serj Tankianem i Shavo Odadijanem. Nie miał najlepszych stopni, ledwo zdawał przedmioty.

Jest samoukiem. Na gitarze gra od 12. roku życia, po 7-10 godzin dziennie. Zawsze chciał grać na perkusji, lecz rodzice kupili mu gitarę, bo perkusji nie da się ściszyć - przeszkadzałaby sąsiadom.

Jego ulubioną gitarą jest Custom Ibanez Iceman (ma podpisany kontrakt z Ibanezem na modele Iceman). Gra na gitarach firm: Fender, Jackson, Ibanez, Gibson.

Jest fanem hokeja na lodzie, na koncertach często pojawia się w koszulkach swoich ulubionych drużyn.

Kolekcjonuje czaszki, świeczki i perskie dywany.

Obecnie zamieszkały w Glendale, w Posh Hills, Los Angeles.

Jego ojciec (Vartan Malakian) jest malarzem abstrakcyjnym, zaprojektował okładki płyty Mezmerize/Hypnotize, oraz korpus gitary Ibanez DMM1. Matka jest rzeźbiarką.

W System of a Down pełni rolę zarówno gitarzysty, jak i drugiego wokalisty. Jest głównym kompozytorem muzyki, autorem większości tekstów (większość tekstów pisze razem z wokalistą,Serjem Tankianem. Ponadto Malakian posiada własną wytwórnię płytową EatUrMusic, zajmuje się zespołami takimi jak: Amen, The Ambulance, Bad Acid Trip.

Założył własny zespół Scars On Broadway, którego płyta zapowiedziana była na rok 2007.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy