Szukaj znanych osób

Dave Lombardo

Dave Lombardo

Kategoria: Muzycy

Liczba wyświetleń: 2077
Ocena: brak ocen

Biografia

Rodzice Dave'a zdecydowali się opuścić Kubę gdy ten miał 2 lata. Stało się to wkrótce po tym jak rząd Castro znacjonalizował 4 masarnie należące wcześniej do ojca Lombardo. Rodzina osiadła w Los Angeles. Tam też (w południowej Kalifornii) przez niespełna rok uczęszczał do katolickiej szkoły. Grał w szkolnym zespole na bębnie basowym, a w wieku 10 lat otrzymał swój pierwszy zestaw perkusyjny, będący prezentem od ojca. Zestawem tym był pięcioczęściowy Maxwin firmy Pearl o wartości 350 dolarów amerykańskich. Będąc pod wpływem głównie amerykańskiej grupy KISS oraz przeżywającej w owym czasie okres świetności grupy Led Zeppelin, Lombardo postanowił pobierać prywatne lekcje gry na perkusji, znudzony jednak technicznym aspektem gry na instrumencie zrezygnował po tygodniu ćwiczeń.

W wieku 13 lat zainteresował się muzyką disco i został DJem, jednocześnie ćwicząc samodzielnie grę na perkusji współpracował z lokalnymi muzykami. Skupiał się głównie na interpretacji utworów Jimiego Hendrixa. W 8 klasie, tuż po ukończeniu prywatnej szkoły podstawowej, rozpoczął naukę w Pius 10th High School, gdzie poznał Petera Fashinga, z którym podczas szkolnego konkursu talentów wykonał utwór pt. Johnny B Goode z repertuaru Chucka Berryego zwieńczony solówką w wykonaniu Lombardo. Występ dla młodego muzyka okazał się wielkim sukcesem i Dave zyskał nim uznanie w lokalnym środowisku muzycznym. Niedługo potem powstała grupa Escape w składzie tylko z dwoma gitarzystami.

Z powodu braku sukcesów w nauce młody muzyk przeniósł się do South Gate High School. Wtedy do zespołu dołączył wokalista, z którym (po zmianie nazwy na Sabotage) grupa zaczęła wykonywać utwory grup Black Sabbath i AC/DC, występując na lokalnych przyjęciach. Poświęciwszy się całkowicie muzyce, Lombardo za namową rodziców zrezygnował ze szkoły i podjął pracę, kończąc tym samym współpracę z grupą Sabotage. Lombardo podjął pracę w lokalnej pizzerii, co umożliwiło mu spłatę pożyczki od ojca (1100 dolarów amerykańskich), dzięki której stał się właścicielem zestawu TAMA Swingstar (bębny) oraz Paiste Rude Cymbals (talerze). Około 1981 roku Lombardo realizując zamówienia z pizzerii, usłyszał od znajomego o młodym muzyku mieszkającym 5 przecznic od niego. Postanowił spotkać się z owym gitarzysta z myślą o współpracy. Tym gitarzystą był Kerry King.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy