Szukaj znanych osób

David Arkenstone

Kategoria: Muzycy

Liczba wyświetleń: 1253
Ocena: brak ocen

David Arkenstone (ur. 1 lipca 1952 w Illinois) - znany amerykański muzyk, najczęściej łączony z nurtem New Age.

David Arkenstone od końca lat 80. należy do najbardziej znanych twórców wspólczesnej muzyki instrumentalnej. Jego muzyka charakteryzuje się wyraźna fabularyzacją. Niemal wszystkie jego płyty mają tematykę fantasy, wiele z nich jest wydawana z załączonymi mapą i opowiadaniem. Dominuje na nich muzyka instrumentalna, niekiedy z partiami wokalnymi. Dominują w niej instrumenty akustyczne i elektroniczne, łaczone z gitarą i instrumentami klawiszowymi. Sam Arkenstone jako źródła swojej inspiracji podaje World Music, New Age, muzykę poważną i rockową.

Wydany w 1994 album Another Star in the Sky został nagrany w systemie Dolby Surround, jako pierwszy album artysty New Age. Album Quest of the Dream Warrior (1995) zawierał opowieść napisana przez Arkenstona przy współpracy z pisarką fantasy Mercedes Lackey i zilustrowaną przez muzykę.

W 2000 Arkenstone otrzymał nagrodę New Age Voice w kategorii "Najlepsze nagranie" za płytę Caravan of Light.

Arkenstone produkuje także muzyke na potrzeby telewizji i przemysłu rozrywkowego. Komponował dla History Channel, Discovery Channel i NBC, jego muzykę można także usłyszeć w grach wideo Lands of Lore 2 i 3, Emperor: Battle for Dune oraz Blade Runner.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy