Szukaj znanych osób

David Faustino

David Faustino

Data urodzenia: 03 marca 1974 r.

Kategoria: Aktorzy

Liczba wyświetleń: 1192
Ocena: brak ocen

Życiorys

Przyszedł na świat jako drugie z trojga dzieci Rogera i Kay Faustino. Ma starszą siostrę Nichole (ur. 1969) i młodszego brata Michaela Jamesa (ur. 1979). Miał zaledwie trzy miesiące, gdy pojawił się u boku Lily Tomlin w jej programie komediowym. W wieku pięciu lat występował w reklamach telewizyjnych. Mając sześć lat zadebiutował na małym ekranie w dramacie telewizyjnym Dzieło miłości (Act of Love, 1980) z Mickeyem Rourke i Ronem Howardem oraz seryjnym westernie familijnym NBC Domek na prerii (Little House on the Prairie, 1980) u boku Michaela Landona i Melissy Gilbert.

Na kinowym ekranie zagrał po raz pierwszy niewielką rolę w adaptacji sztuki Neila Simona Chcę być gwiazdą filmową (I Ought to Be in Pictures, 1982) z Walterem Matthau, Ann-Margret, Michaelem Dudikoffem i Lewisem Smith. Rok później wystąpił w roli syna sprawiedliwego i prawego sędziego najwyższego (Michael Douglas) w dramacie sensacyjnym Trybunał (The Star Chamber, 1983). Był także ekranowym synem prywatnego detektywa (Victor Garber) w serialu CBS Miałam trzy żony (I Had Three Wives, 1985). Sławę zawdzięcza gorzkiej i patetycznej roli Budricka 'Buda' Franklina Bundy'ego, najmłodszego i najinteligentniejszego w rodzinie absolwenta szkoły średniej i studenta, który nie ma powodzenia u dziewczyn w sitcomie sieci Fox Świat według Bundych (Married...With Children, 1987-97), za którą był sześciokrotnie nominowany w Los Angeles do nagrody dla młodego artysty. W 1992 roku pod pseudonimem D Lil zrealizował hip-hopowo-funkowy album Balistyx prezentowany w nocnych klubach.

Życie prywatne

W dniu 21 stycznia 2004 roku poślubił Andreę Elmer (od 2006 w separacji, 6 lutego 2007 roku wniósł sprawę o rozwód). 12 maja 2007 roku był aresztowany podczas ulicznej kłótni z byłą żoną. Podczas przeszukania okazało się, że ma przy sobie narkotyki. Zwolniony tego samego dnia (według niektórych źródeł następnego).

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy