Szukaj znanych osób

Deborah Dyer

Kategoria: Muzycy

Liczba wyświetleń: 5959
Ocena: brak ocen

Skin podczas koncertu w Glastonbury
Skin podczas koncertu w Glastonbury

Skin, właściwie Deborah Anne Dyer (ur. 3 sierpnia 1967, Brixton) - angielska piosenkarka rockowa.

Skin, rozpoczęła swoją karierę solową po rozpadzie bardzo popularnego w latach 90. XX w. britrockowego zespołu Skunk Anansie. Była to bardzo żywiołowa formacja, która silnym głosem Skin i ostrym brzmieniem gitar manifestowała, w dużym stopniu, swoje poglądy polityczne. Grupa wydała 3 płyty - Paranoid & Sunburnt, Stoosh i Post Orgasmic Chill. W całej Europie sprzedano w sumie ponad 4 miliony albumów. Nagrane płyty przyniosły ogromną sławę i uznanie członkom grupy, która, po kilku latach intensywnego wspólnego koncertowania wypaliła się.

Jednak talent wokalny Skin nie pozwala jej milczeć, a idące wraz z nimi inteligencja oraz spostrzegawczość, niewątpliwie pomagają artystce tworzyć intrygujące teksty piosenek. Jej pierwszy solowy krążek Fleshwounds, wydany w 2003 r., nie przyniósł jej wielkiego sukcesu w Wielkiej Brytanii, ale poza granicami rodzimego kraju takie utwory jak Trashed, Faithfulness czy Lost bardzo wysoko uplasowały się na listach przebojów. Po wydaniu Fleshwounds Skin wyruszyła w trasę koncertową po Europie. Zagrała wtedy również jako support przed Robbiem Williamsem.

Po trzech latach koncertowania przyszła kolej na nagranie następnego albumu. Fake Chemical State to wymagający i surowy krążek dotykający problemów narkotyków, ciągłej pogoni za pieniędzmi i sukcesem. Tematyka chemicznych środków pobudzających mających zapewnić sukces i wytrzymanie tempa, obramowana jest surowym, niestudyjnym soulem i prawdziwym rockiem. Zaangażowanie producenta The Strokes - Gordona Raphaela - pozwoliło Skin uporządkować jej ambicje stworzenia spójnego, a jednocześnie różnorodnego albumu, co nie do końca powiodło się na jej pierwszej - fascynującej, choć nie wolnej od skaz płycie Fleshwounds. Singiel Alone In My Room jako pierwszy rozbrzmiewał na koncertach jesienią 2005 r. zapowiadając nowy album.

Skin otwarcie przyznaje, że jest biseksualna.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy