Szukaj znanych osób

Demi Moore

Demi Moore

Kategoria: Aktorki

Liczba wyświetleń: 3428
Ocena: brak ocen

Biografia

Biologiczny ojciec porzucił jej matkę, Victorię, jeszcze przed jej urodzeniem. Jej ojczym, Danny Guynes, nie był w stanie zastąpić jej ojca. Wielokrotnie w okresie jej dzieciństwa zmieniał pracę, co doprowadziło do przeszło 40 przeprowadzek rodziny. Atmosfera rodzinna należała do ciężkich - rodzice nie stronili od alkoholu i kłótni oraz bójek, które doprowadziły do samobójstwa jej ojczyma. W wieku 16 lat porzuciła szkołę i została modelką, dosyć szybko zresztą zaczęto ją rozpoznawać. W wieku 18 lat poślubiła muzyka, Freddiego Moore’a, z którym spędziła w związku kolejne cztery lata. W wieku lat 19 zaczęła regularnie pojawiać się w serialu telewizyjnym General Hospital (sezon 1982–1983). Pierwsze zarobione pieniądze wydała na organizowanie imprez, alkohol i kokainę. Stan ten utrzymywał się przez 3 lata, dopóki reżyser Joel Schumacher nie wyrzucił jej z planu filmu Ognie św. Elma (St. Elmo’s Fire), podczas kręcenia którego wielokrotnie znajdowała się pod wpływem narkotyków. Przeszła kurację odwykową i wróciła zdrowa po tygodniu. By kontynuować pracę na planie musiała zresztą podpisać zobowiązanie, że nie wróci do narkotyków i alkoholu.

Była jedną z trzech pretendentek do głównej roli w filmie Flashdance. By rozstrzygnąć wygraną, zaproszono grupę 50 mężczyzn, którzy mieli ocenić z którą z finalistek chcieliby się przespać. Wygrała Jennifer Beals. W 1986 r. znalazła się na liście 12 najbardziej obiecujących młodych aktorów, opublikowanej w numerze 38. John Willis’s Screen World. W 1996 znalazła się w rankingu 50 najpiękniejszych kobiet świata magazynu People. Znalazła się także na 22. miejscu rankingu najgorętszych kobiet wg VH1.

Jest znana z determinacji i niecodziennych posunięć jak np. pozowanie nago w siódmym miesiącu ciąży do zdjęcia na okładkę Vanity Fair. W sierpniu 1992 r. ponownie pozowała do nietypowych zdjęć dla Vanity Fair, tym razem "ubrana" w namalowany na ciele garnitur. Pozycję aktorki ugruntował komercyjny sukces filmu Uwierz w ducha (Ghost, 1990) oraz kontrowersyjne obrazy: Niemoralna propozycja (Indecent Proposal, 1993) i W sieci (Disclosure, 1994). Wkrótce potem stała się najlepiej opłacaną aktorką Hollywood.

W 1987 r. roku poślubiła Bruce'a Willisa, z którym ma trzy córki: Rumer Willis (1988), Scout LaRue Willis (1991) i Tallulah Belle Willis (1994). 24 czerwca 1998 roku po jedenastu latach małżeństwa z Brucem Willisem, podali do wiadomości publicznej informację o rozwodzie (bez podania przyczyny). W 2005 roku wyszła po raz trzeci za mąż. Na jej weselu z aktorem Ashtonem Kutcherem obecny był m.in. jej były mąż i wszystkie trzy córki oraz bliska przyjaciółka Demi, Lucy Liu.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy