Szukaj znanych osób

D.H. Peligro

Kategoria: Muzycy

Liczba wyświetleń: 745
Ocena: brak ocen

D .H. Peligro właść. Darren Henley (ur. 1960 w Saint Louis, Missouri) - amerykański perkusista. W lutym 1981 zaczął występować z zespołem Dead Kennedys po odejściu Teda i grał z nimi do rozpadu w grudniu 1986. Ponownie dołączył do nich w 2001 po reaktywacji.

W Dead Kennedys zagrał na albumach In God We Trust, Inc., Plastic Surgery Disasters, Frankenchrist, Bedtime for Democracy, a także w niektórych utworach ze składanki Give Me Convenience or Give Me Death. Grał również z takimi zespołami jak Red Hot Chili Peppers (bardzo krótko), Nailbomb, The Feederz i SSI.

Peligro oznacza w języku hiszpańskim niebezpieczeństwo.

Pod koniec lat 90. razem z East Bay Rayem i Klausem Flouride pozwał do sądu Jello Biafrę. Poszło o tantiemy, prawa do nagrań i prawa do nazwy zespołu. Po długim i skomplikowanym procesie w 2000 zapadł wyrok korzystny dla nich. W 2001 roku reaktywowali Dead Kennedys jednak bez Jello Biafry, którego zastąpili ex-wokalistą grupy Dr. Know Brandonem Cruzem.

D. H. Peligro zadebiutował w 1995 albumem Peligro wydanym przez Alternative Tentacles Biafry. Płyta została jednak usunięta z katalogu firmy w 2001 roku. Do tej pory nagrał trzy albumy z własnym zespołem Peligro. Muzyka Peligro to punk, reggae, funk z domieszką metalu.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy