Szukaj znanych osób

Diane Kruger

Kategoria: Aktorki Modelki

Liczba wyświetleń: 1170
Ocena: brak ocen

Diane Kruger (właściwie Diane Heidkrüger, ur. 15 lipca 1976 w Algermissen) — niemiecka aktorka i modelka, znana głównie z filmów Troja i Skarb narodów.

Jest córką Hansa-Heinricha i Marii-Theresii.

Początkowo uczyła się baletu w Londynie, jednak na przeszkodzie w zrobieniu kariery baletnicy stanęła kontuzja. W takiej sytuacji Kruger wyjechała do Paryża, gdzie zaczęła pracować jako modelka.

Studiowała aktorstwo w Cours Florent; bezskutecznie starała się o rolę w Piątym elemencie Luca Bessona. Debiutowała dopiero w 2002 roku w filmie Zawód morderca Jean-Pierre'a Rouxa, gdzie wystąpili m.in. Christopher Lambert i Dennis Hopper. W tym samym roku Kruger zagrała obok swojego męża Guillaume'a Caneta we francuskiej produkcji Mon idole.

Przełomem w jej karierze okazała się rola Heleny w filmie Troja Wolfganga Petersena. Producenci chcieli obsadzić w tej roli aktorkę nieznaną szerszej publiczności. Po zdjęciach próbnych w Montrealu, Londynie i Los Angeles Kruger została wybrana. Postawiono przed nią warunek w postaci przytycia 7 kilogramów.

Po premierze filmu Petersena w maju 2004 roku niemiecką aktorką zainteresowało się Hollywood. Wystąpiła w Skarbie narodów u boku Nicolasa Cage'a oraz jego kontynuacji.

Kruger była gospodynią uroczystego otwarcia i zamknięcia 60. Festiwalu Filmowego w Cannes.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy