Szukaj znanych osób

Dimebag Darrell

Dimebag Darrell

Kategoria: Muzycy

Liczba wyświetleń: 1117
Ocena: liczba gł.: 1

Dimebag Darrell, właśc. Darrell Lance Abbott (ur. 20 sierpnia 1966 w Dallas, zm. 8 grudnia 2004 w Ohio), gitarzysta amerykański, członek zespołów metalowych Pantera i Damageplan.

Naukę gry zaczął w liceum. Dzięki ojcu, który był znanym producentem muzyki country, Dimebag robił szybkie postępy i już po roku nauki wygrywał wszystkie konkursy. Sławę zdobył występując w zespole Pantera w latach 1983-2002. Ostatnio grał w zespole Damageplan. Był zaliczany do czołówki gitarzystów rockowych świata. Zginął 8 grudnia 2004 w Ohio w trakcie koncertu Damageplan z rąk zamachowca-psychopaty - Nathana Gale'a.

Przed śmiercią Dime współtworzył gitary elektryczne pod banderą Dean Guitars. Model Razorback zaprojektowany był specjalnie dla Zakk'a Wylde. Zakk Wylde dedykuje mu na koncertach utwór "In This River" ale jak sam powiedział nie został skomponowany dla niego. Ciekawostki: Do roku 1992 Dimebag Darrell był znany pod pseudonimem Diamond Darrell. We wkładkach płyt Pantery - do Vulgar Display of Power włącznie - pod zdjęciem Dime'a jest podpis Diamond.

Linki zewnętrzne

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy