Szukaj znanych osób

Dita von Teese

Dita von Teese

Data urodzenia: 28 września 1972 r.

Kategoria: Aktorki Modelki

Liczba wyświetleń: 6595
Ocena: liczba gł.: 3

Aktorstwo

Von Teese jest okazjonalnie aktorką. We wczesnych latach kariery wystąpiła w kilku fetyszystycznych filmach, których tytuły brzmiały Romancing Sara, Matter of Trust (jako Heather Sweet) i w dwóch filmach w reżyserii Andrew Blake'a: Pin Ups 2 i Decadence.

Ostatnio grała w większej liczbie mainstreamowych filmów, żeby wymienić tytuł z 2005 roku, krótkometrazowy The Death of Salvador Dali według scenariusza Delaneya Bishopa, który zdobył kilka nagród na festiwalach m. in. SXSW, Raindance Film Festival i Mill Valley Film Festival, w tym nagrodę dla najlepszej aktorki na Beverly Hills Film Festival. Dita von Teese wystąpi w zapowiadanych na 2007 rok filmach Saint Francis i The Boom Boom Room.

Ponadto Dita zagrała w kilku teledyskach, m.in. "Redundant" grupy Green Day, "Zip Gun Bop" grupy Royal Crown Revue, "She's Lost Control" Agent Provocateur i (prezentując swój popisowy występ z wielką lampką martini) "mOBSCENE" grupy Marilyn Manson.

Jednak Von Teese w wywiadach deklaruje, że aktorstwo nie jest jej priorytetem i wybiera tylko te role, które uważa za dobre dla siebie; "Nie rozumiem dlaczego kobiety czują potrzebę grania w filmach gdy tylko staną się sławne (...)Ale zakładam, że gdy rola jest odpowiednia pod względem estetycznym, wtedy mogę ją rozważyć"

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy