Szukaj znanych osób

Dorota Wellman

Dorota Wellman

Kategoria: Dziennikarze

Liczba wyświetleń: 2126
Ocena: liczba gł.: 7

Dorota Wellman (ur. 1961 w Lublinie) - dziennikarka, scenarzystka, producentka programów telewizyjnych i radiowych.

Absolwentka Filologii Polskiej i Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego. Karierę dziennikarską zaczęła w Radio Solidarność, a następnie w Radiu Zet, w którym realizowała autorski program Bulion. W TVP1 tworzyła programy: Goniec, Tylko w Jedynce i Bohaterowie, skandaliści i inni, była gospodynią talk-show Szpila, prowadziła cykliczny program Konsument w TVP2.

Między 2005 a 2006 rokiem, prowadziła w TOK FM popołudniową audycję "TOK o'clock".

Dorota Wellman była również uczestniczką programu Show!Time w Polsacie, który zbojkotowała po jednym z występów. Od 2006 r. jest członkiem Partii Dobrego Humoru. W 2008 roku była bohaterką programu W roli głównej emitowanego w TVN Style.

Można było ją zobaczyć ze swoim telewizyjnym partnerem Marcinem Prokopem w morning show Pytanie na śniadanie i w program podróżniczy programie rozrywkowym Podróże z żartem w TVP2. Od 3 września 2007 r. pracuje w TVN, gdzie wraz z Marcinem Prokopem prowadzi poranny magazyn Dzień Dobry TVN. Dorota Wellman jest także współprowadzącą programu "Clever - widzisz i wiesz" (drugim prowadzącym jest także Marcin Prokop) ..

W 2008 roku wydała wraz z Januszem Leonem Wiśniewskim książkę Arytmia uczuć. Jest to obszerny wywiad z autorem S@motności w sieci, w którym opowiada on o swoim życiu.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy