Szukaj znanych osób

Freddie Prinze Jr.

Freddie Prinze Jr.

Kategoria: Aktorzy

Liczba wyświetleń: 2413
Ocena: liczba gł.: 6

Życiorys

Jest leworęcznym jedynakiem, w którego żyłach płynie krew w 1/4 z Portoryko i w 1/4 z Węgier ze strony ojca i w połowie włoska ze strony matki. Jego ojciec Freddie Prinze był komediantem, który popełnił samobójstwo, gdy jego syn miał zaledwie 10 miesięcy. Wychowywany przez matkę Katherine Elaine Cochrane i babcię, dorastał w Albuquerque, w Nowym Meksyku. Tam, w roku 1994, ukończył La Cueva High School. Wakacje spędzał w Portoryko u swojej babci Mariii.

Zadebiutował na szklanym ekranie rolą szkolnego punka w serialu ABC Family Matters (1995). Stał się gwiazdą hollywoodzkiego kina, grając czarującego poczciwca w takich filmach jak horror Koszmar minionego lata (1997), jego sequel Koszmar następnego lata (1998) i komedii romantycznej Cała ona (1999) z Rachael Leigh Cook, która przyniosła mu dwie nagrody: Blimp Award i Teen Choice Award w dwóch kategoriach.

W 1996 roku odebrał nagrodę Mr. Złotego Globu.

Wystąpił w teledykskach: Land Of A Million Drums grupy Outkast, Don't Wanna Think About You zespołu Simple Plain i razem z Rachael Leigh Cook do piosenki Kiss Me zespołu Sixpence None the Richer

Życie prywatne

Po romansie z Kimberly McCullough (1996-1997), od 13 kwietnia 2001 roku spotykał się z aktorką Sarah Michelle Gellar, z którą wziął ślub 1 września 2002 roku.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy