Szukaj znanych osób

Gala Rizzatto

Kategoria: Muzycy

Liczba wyświetleń: 1153
Ocena: brak ocen

Gala Rizzatto (ur. 6 września 1975 w Mediolanie, Włochy) znana także jako Gala - włoska piosenkarka muzyki dance. W 1996 wylansowała swój największy przebój "Freed from Desire", który był wielkim sukcesem na rynku muzyki dyskotekowej w ówczesnym czasie.

Gala nagrała później wiele znanych przebojów dance, jakkolwiek żaden nie osiągnął tak wysokiej pozycji. Po długiej przerwie w karierze muzycznej nagrała singiel "Faraway". Według niej powodem powrotu było wielkie zainteresowanie fanów i petycja na pewnej stronie internetowej którą sama odkryła. Była tym faktem tak wzruszona, że postanowiła powrócić do studia nagraniowego. Jej najnowszy singiel doczekał się już covera w wersji greckiej wykonywanego przez uczestniczkę Idola Tamtę Goduadze.

Gala dysponuje dość niskim i ciemnym głosem, jak to sama określa zbliżonym do mówionego. Jej teksty obejmują różne aspekty życia od dorastania, poprzez materializm, rolę płci i sprawy społeczne. W wywiadzie uznała, że większość piosenek dyskotekowych denerwuje ją ze względu na słabe teksty, nieprzedstawiające wielkiej wartości intelektualnej. Sama postanowiła tworzyć takie utwory w których słuchacz jest zmuszony do myślenia, oprócz tańczenia. Poza sceną muzyki dance Gala Rizzatto zajmuje się także tańcem nowoczesnym i flamenco, fotografią oraz reżyserią video.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy