Szukaj znanych osób

Grzegorz Skawiński

Grzegorz Skawiński

Data urodzenia: 06 lipca 1954 r.

Kategoria: Piosenkarze

Liczba wyświetleń: 3329
Ocena: liczba gł.: 8

Grzegorz Skawiński
Grzegorz Skawiński

Grzegorz Skawiński (ur. 6 lipca 1954 w Mławie) – polski muzyk, gitarzysta i wokalista, producent muzyczny, kompozytor, autor tekstów.

Ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. S. Wyspiańskiego w Mławie, w którym poznał Waldemara Tkaczyka. Razem założyli zespół Kameleon.

Od 1974 był członkiem zespołu Akcenty, który w 1976 przekształcił się w Kombi i istniał oficjalnie do 1992.

Pod koniec lat 80. rozpoczął karierę solową jako Skawiński, a w 1991 roku razem z Waldemarem Tkaczykiem, Zbigniewem Kraszewskim (ex-TSA) i Piotrem Łukaszewskim powołał do życia grupę Skawalker. W 1994 po przyjęciu do zespołu wokalistki Agnieszki Chylińskiej zmieniono nazwę kapeli na O.N.A. (w międzyczasie z grupy odszedł Łukaszewski, a dołączył Wojciech Horny). Zespół ten oficjalnie zakończył działalność w 2003 z powodu rozbieżnych wizji artystycznych.

W 2003 wraz z dwoma byłymi muzykami Kombi – Tkaczykiem i Janem Plutą – założył zespół Kombii, z którym obecnie występuje.

Jako muzyk wszechstronny uczestniczył również w nagraniach płyt takich wykonawców jak Wanda Kwietniewska, Vader, Acid Drinkers, IRA, Golden Life, Liroy, Robert Janson i innych.

Grzegorz Skawiński
Grzegorz Skawiński
źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy