Szukaj znanych osób

Heidi Klum

Heidi Klum

Kategoria: Modelki

Liczba wyświetleń: 3957
Ocena: liczba gł.: 4

Heidi Klum (ur. 1 czerwca 1973 r. w Bergisch-Gladbach w Niemczech) - niemiecka modelka. Obok Nadji Auermann i Claudii Schiffer jedną z najsłynniejszych modelek pochodzących z Niemiec.

Heidi ma 178 cm wzrostu, nosi buty o rozmiarze 42, waży 54 kg, jej wymiary to: 86-61-86. Karierę rozpoczęła stosunkowo późno, mając 18 lat. W 1992 roku wygrała konkurs organizowany przez magazyn Petra. Początkowo robiła karierę w stolicy mody - Paryżu, później jednak przeniosła się do USA i rozpoczęła pracę w Nowym Jorku. To właśnie tam bierze udział w pokazach znanej firmy bieliźniarskiej Victoria's Secret obok takich modelek jak m.in. Naomi Campbell, Karolina Kurkova czy Gisele Bündchen. W tym roku udział Heidi w tym prestiżowym pokazie stoi pod dużym znakiem zapytania ponieważ modelka jest trzeci raz w ciąży. Ojcem dziecka jest czarnoskóry piosenkarz Seal który był wcześniej związany z Tyrą Banks modelką, bliską koleżanką Klum. Heidi i Seal mają już razem jedno dziecko - syna Henry'ego urodzonego 12 października 2005 roku. Klum ma jeszcze córkę Leni z Flavio Briatore, która urodziła się 4 maja 2004 roku. Briatore zostawił ciężarną Heidi dla wspomnianej już Naomi Campbell.

Jej pierwszym mężem był Ric Pipino z którym rozwiodła się w listopadzie 2002 roku. Heidi reklamowała Chanel, jej sesje zdjęciowe można znaleźć w takich magazynach jak "Elle", "Vogue", "Marie Claire", "Glamour". Klum jest także aktorką.W 2006 roku założyła własny program telewizyjny o nazwie "Germanys next top model by Heidi Klum". W marcu 2007 roku pojawiła się następna edycja tego programu, lecz tym razem już z innymi dziewczynami marzącymi o wielkiej karierze modelki.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy