Szukaj znanych osób

Ichirō Mizuki

Ichirō Mizuki

Kategoria: Muzycy

Liczba wyświetleń: 5090
Ocena: brak ocen

Ichirō Mizuki (jap. 水木一郎 – Mizuki Ichirō, ur. 7 stycznia 1948 w Tokio, Japonia) – japoński piosenkarz anison, kompozytor, aktor i seiyū. Członek słynnego zespołu muzycznego JAM Project. On może wielu temat piosenki do serii anime, takich jak Mazinger Z, Babel II, Great Mazinger, Tekkaman, Combattler V, Captain Harlock, Golion i Godannar.

W roku 1968 wydał swój pierwszy singel solo, o nazwie Kimi ni sasageru Boku no Uta jak ten piosenka był spokojny za Kanae Wada. W roku 1971, on początek śpiewający temat piosenki od anime i tokusatsu. Jego pierwszy temat piosenka Genshi Shounen Ryuu ga Yuku był zwolniony od Shotaro Ishinomori seria anime Geshi Shounen Ryuu. W grudniu 1972, Mizuki wydał swój soundtrack album we współpracy z wytwórnią Nippon Columbia, Mazinger Z. Stał się on najlepiej sprzedającym się albumem w historii, z przekraczającą 700.000 kopii. Jak również soundtrack album Captain Harlock jaki zwolniony w 1978 i z przekraczającą 150.000 kopii.

W 1979, po raz pierwszy wystąpił w anime w programie Koraru no Tanken. W 1986 zagrał w pierwszym tokusatsu Jikuu Senshi Spielvan i także Voicelugger w 1999.

W roku 2000, on połączył zespołu rockowego JAM Project z Hironobu Kageyama, Masaaki Endou, Eizo Sakamoto i Rica Matsumoto.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy