Szukaj znanych osób

Jacob Young

Kategoria: Aktorzy

Liczba wyświetleń: 2095
Ocena: brak ocen

Życiorys

Jest najmłodszym z czwórki rodzeństwa, ma starszego brata Michaela i dwie starsze siostry – Tiffany i Charity. Dorastał w Tillamook, w stanie Oregon i Roy, w stanie Waszyngton. Mając 17 lat przeprowadził się ze swoją matką do San Diego, w stanie Kalifornia. W szkole średniej Tri-City Christian występował w przedstawieniach: Grease, Chłopaki i lalki (Guys & Dolls), Nasze miasto (Our Town) i Czarnoksiężnik z krainy Oz (Wizard of Oz). Był wykwalifikowanym wrestlerem w kategorii stylu wolnym i grecko-rzymskim stylu wrestlingowym. Od 31 grudnia 1997 do 15 września 1999 roku wcielał się w postać Ricka Forrestera w operze mydlanej CBS Moda na sukces (The Bold and the Beautiful). Postać ta przyniosła mu w 1999 roku nominację do nagrody Daytime Emmy. Następnie zastąpił Jonathana Jacksona i od 25 lutego 2000 do 10 lutego 2003 roku grał rolę w operze mydlanej ABC Szpital Generalny (General Hospital). Za rolę w 2002 roku odebrał nagrodę Daytime Emmy oraz został nazwany przez magazyn People najseksowniejszym gwiazdorem opery mydlanej.

Jego pasją stała się także muzyka. 11 września 2001 roku w nowojorskiej wytwórni płytowej Artemis Records zrealizował płytę CD.

20 sierpnia 2006 roku debiutował rolą Lumière'a na scenie Broadwayu w disneyowskim musicalu Piękna i bestia (Beauty and the Beast).

Życie prywatne

Po serii romansów z aktorkami (m.in. Josie Davis, Rachael Leigh Cook, Ashley Cafagna-Tesoro (Kimberly Fairchild z Mody na sukces) i Julie Costello), latem 2006 roku związał się z modelką Christen Stewart, z którą się zaręczył 4 kwietnia 2006.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy