Szukaj znanych osób

Jared Leto

Data urodzenia: 26 grudnia 1971 r.

Kategoria: Aktorzy

Liczba wyświetleń: 6468
Ocena: liczba gł.: 6

Biografia

Jako dziecko on i jego starszy brat Shannon wychowywani byli przez samotną matkę. Jego rodzice się rozwiedli, ojciec ponownie się ożenił, a niedługo później zmarł. Jared ma dwóch młodszych braci przyrodnich z drugiego małżeństwa ojca.

Początkowo chciał zostać malarzem i studiował w University of the Arts w Filadelfii. Jednakże przeniósł się do School of Visual Arts w Nowym Jorku, gdzie dostał się na tworzenie filmów.

Jego pierwszym filmem był „Crying Joy”, który nakręcił w czasie studiów. Napisał scenariusz i wystąpił w filmie. Walczył aby pokazać siebie jako aktora i w 1992 roku przeniósł się do Los Angeles. Dwa lata później otrzymał ważną rolę w młodzieżowym serialu "My So-Called Life". Zagrał tam Jordana Catalano i przez zaledwie jeden rok stał się niesamowicie popularny na MTV, gdzie emitowane kilkakrotnie powtórki z owego serialu przyczyniły się do jego rozpoznawalności. W końcu, już popularny, Jared Leto został wybrany jednym z „50 Najpiękniejszych Ludzi” w 1996 i 1997 roku.

Cameron Diaz była z Jaredem aż 4 lata. Byli nawet zaręczeni. Następnie była Scarlett Johansson, z którą przeżył 2 lata. Łączono go także z Angeliną Jolie i Lindsay Lohan.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy