Szukaj znanych osób

Jared Leto

Data urodzenia: 26 grudnia 1971 r.

Kategoria: Aktorzy

Liczba wyświetleń: 5527
Ocena: liczba gł.: 6

Gra w zespole 30 Seconds to Mars

Poza aktorstwem, jest wokalistą i gitarzystą w zespole 30 Seconds to Mars, podczas gdy jego brat, Shannon, gra na perkusji. Debiutancka płyta zespołu otrzymała taki sam tytuł, jak grupa (2002). W 2005 roku 30 Seconds to Mars wydało drugą płytę, A Beautiful Lie. W marcu 2006 roku rozpoczęli pierwszą trasę promującą płytę, Forever Night Never Day. W sierpniu tego samego roku pierwszy teledysk wyreżyserowany przez Jareda ("The Kill") został nominowany w dwóch kategoriach na MTV Video Music Awards, i otrzymał nagrodę w kategorii "MTV2 Video". W listopadzie zespół nagrał teledysk do trzeciego singla z drugiego albumu, "From Yesterday", kręcony bezpośrednio w Chinach, i reżyserowanego, podobnie jak w przypadku The Kill, przez samego Jareda. Zaraz po premierze, zespół zaczął trasę, trwającą aż do 2007 roku, udając się między innymi do Australii, gdzie zdobyli 2 z 3 nagród w Australijskich VMA: "Best Rock Video" i "Video of The Year" z "The Kill".

Ciekawostką jest, że teledysk do piosenki "From Yesterday", kręcony w Chinach, był pierwszym w historii teledyskiem amerykańskim kręconym w Zakazanym Mieście.

Ponadto Jared Leto otrzymał także tytuł "Księcia Ciemności", a teledysk do piosenki "The Kill" zwyciężył w kategorii Najlepszy teledysk nakręcony na podstawie filmu. Były to rozdania nagród "The Chainsaw Awards".

W 2007 roku zespół otrzymał statuetkę w kategorii Best Single na rozdaniu nagród Kerrang! Awards, a także nominacje do kategorii Rock Out (Najlepszy zespół rockowy) oraz Inter Act (Najlepszy kontakt z fanami) na MTV European Music Awards, z czego zdobyli nagrodę w kategorii Rock Out.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy