Szukaj znanych osób

Jennifer Aniston

Kategoria: Aktorki

Liczba wyświetleń: 1280
Ocena: liczba gł.: 1

Jennifer Joanna Aniston (ur. 11 lutego 1969 w miejscowości Sherman Oaks w Kalifornii) - amerykańska aktorka.

Ma greckie korzenie. Jej prawdziwe nazwisko to Anastassakis. Jest chrześnicą Telly'ego Savalasa, nieśmiertelnego Kojaka. Od rozwodu rodziców podróżuje pomiędzy Grecją- gdzie wychowywała ją babcia a Stanami Zjednoczonymi. Jej ojciec John Aniston gral w wielu znanych amerykańskich operach mydlanych, co pozwoliło Jennifer poznać przemysł filmowy bardzo wcześnie. W wieku 11 lat zapisuje się do Rudolf Steiner School i rozwija swą pasję do filmu. Od 1987 roku Jennifer gra jedna po drugiej małe rólki w offbroadwayowskich sztukach teatralnych jak "For Dear Life" i "Dancing on Checker's Grave" Gra też w serialach telewizyjnych ("Ferris Bueller"). W 1993 roku dostaje się do świata kina - jak wielu znanych aktorów - bocznymi drzwiami kina klasy B, grając w filmie "Karzeł" (Leprechaun) W następnym roku 25-letnia aktorka dostaje wreszcie rolę swojego życia, pięknej i niestałej Rachel Green w serialu PRZYJACIELE.

Debiut w serialu telewizyjnym Molloy w 1989 roku. Popularność przyniosła jej rola w znanym na całym świecie sitcomie Przyjaciele z 1994 roku. Początkowo miała grać Monicę Geller, ale ostatecznie zadecydowano, że otrzyma rolę Rachel Green. Rola Rachel przyniosła jej Nagrodę Emmy dla najlepszej aktorki w serialu komediowym w 2002roku i Złoty Glob w tej samej kategorii rok później oraz światową sławę.

Od tego czasu Jennifer Aniston zagrała w wielu filmach.

29 lipca 2000 roku poślubiła aktora Brada Pitta, a po pięciu latach małżeństwa 2 października 2005 roku rozwiedli się. Spotykała się z aktorem i producentem Vincem Vaughnem. Jednak pod koniec 2006 roku para rozstała się.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy