Szukaj znanych osób

Jesse Metcalfe

Kategoria: Aktorzy Modele

Liczba wyświetleń: 3848
Ocena: brak ocen

Życiorys

Przyszedł na świat jako jedyne dziecko Francuza włoskiego pochodzenia Scotta Metcalfe i Portugalki włoskiego pochodzenia Nancy DeMaio. Dorastał w Waterford, w stanie Connecticut. Jego pasją stała się grwa w koszykówkę. Ukończył The Williams School w New London i Tisch School of the Arts przy Uniwersytecie Nowego Jorku, gdzie występował w studenckich etiudach filmowych Jezus i Tequila (Jesus and Tequila) i Fasmogoria (Phasmogoria). Dorabiał jako model dla magazynu Seventeen i YM.

W 1999 roku przerwał studia na Uniwersytecie Nowego Jorku i przeniósł się do Los Angeles. Wygrał casting i został zaangażowany do roli Miguela Lopeza-Fitzgeralda w operze mydlanej NBC Passions (od lipca 1999 do lipca 2004), za którą w 2000 roku był nominowany do nagrody Soap Opera Digest. Potem zagrał postać Vana McNulty w serialu Tajemnice Smallville (Smallville, 2003-2004). Przełomem w karierze telewizyjnej stała się rola nastoletniego ogrodnika Johna Rowlanda w popularnym serialu ABC Gotowe na wszystko (Desperate Housewives, 2004-2006), która została uhonorowana nagrodami – Screen Actors Guild Award i Teen Choice Award.

W lutym 2005 wystąpił w teledysku grupy Three Doors Down do piosenki pt. Let Me Go. 19 marca 2007 roku udał się na rehabilitację przez nadużycia alkoholu.

Życie prywtne

Był związany z aktorką Taylor Anne Mountz. W lutym 2006 roku poznał Nadine Coyle z brytyjskiej grupy dziewczęcej Girls Aloud.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy