Szukaj znanych osób

Jessica Alba

Jessica Alba

Data urodzenia: 28 kwietnia 1981 r.

Kategoria: Aktorki

Liczba wyświetleń: 5605
Ocena: liczba gł.: 6

Początki

Alba urodziła się w Pamonie w Kalifornii. Jej rodzice to z pochodzenia Meksykanin, mieszkający od zawsze w Kalifornii, Mark Alba i Catherine Jensen, która ma francuskie i duńskie korzenie. Dziadek Alby od strony matki był żołnierzem Marines przez trzydzieści lat, stacjonował na Pacyfiku. Jessica dorastała w rodzinie wojskowych, razem ze swoim bratem Joshem, który podobnie jak siostra jest aktorem. Joshua wystąpił u boku siostry w ostatnim odcinku pierwszej serii "Cienia anioła".

W dzieciństwie Jessica była bardzo chorowita, chorowała na niedodmę i cztery-pięć razy w roku na zapalenie płuc. Miała wycinany wyrostek robaczkowy i torbiel na migdałku. Przez swoje częste choroby rodzice izolowali Albę od rówieśników. W szpitalu spędziła większość czasu swojego dzieciństwa.

Przed przeprowadzką, Alba chorowała na nerwicę natręctw.

Jej zainteresowanie aktorstwem zaczęło się w wieku pięciu lat. W wieku dwunastu lat zagrała pierwszy raz w przedstawieniu szkolnym, a po dziewięciu miesiącach Alba miała już swojego agenta.

Zadebiutowała w komedii "Obóz marzeń". W 1996 uczęszczała na zajęcia w Atlantic Theatre Company w Nowym Jorku i uczyła się u założyciela teatru, aktora Williama H. Macy'ego i dramaturga Davida Mameta. W 1998 zagrała epizody w serialach Brooklyn South, Beverly Hills 90210 i Statek miłości.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy