Szukaj znanych osób

Joanna Brodzik

Joanna Brodzik

Data urodzenia: 11 stycznia 1973 r.

Kategoria: Aktorki

Liczba wyświetleń: 2376
Ocena: liczba gł.: 11

Joanna Brodzik (ur. 11 stycznia 1973 w Krośnie Odrzańskim) – polska aktorka.

Jest absolwentką Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubsku oraz Liceum Ogólnokształcącego nr 7 w Zielonej Górze. W 1996 r. ukończyła warszawską PWST.

W 2003 roku otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki komediowej na IV Festiwalu Dobrego Humoru w Trójmieście, a w 2004 dostała nagrodę „Wiktora” dla najlepszej aktorki za rolę w serialu Kasia i Tomek. Była laureatką konkursu "Z Cinema do Cannes". W 2006 r. odcisnęła swoją dłoń na Bursztynowej Promenadzie Gwiazd podczas Festiwalu Gwiazd w Gdańsku. W 2007 r. została nagrodzona Telekamerą w kategorii Najlepsza Aktorka. W tym samym roku otrzymała tytuł "Najpiękniejsza 2006" przyznany przez dwutygodnik "Viva!" oraz "Kobieta Roku Glamour 2006" w pierwszej polskiej edycji konkursu na "Kobietę Glamour" organizowanym przez miesięcznik "Glamour".

Została uznana za "Najlepszą aktorkę w serialu obyczajowym" (rola Magdy Miłowicz w serialu "Magda M.") i "Najlepsza aktorkę w filmie fabularnym (rola Sygity w filmie "Jasne błękitne okna") na Cieszyńskim Festiwalu Filmowym w 2007 roku. Jej rola Sygity w "Jasnych błękitnych oknach" została doceniona również za granicą. Joanna Brodzik otrzymała za nią nagrodę dla najlepszej aktorki (ex aequo z Beatą Kawką) na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Madrycie.

W telewizyjnej "Dwójce" można było zobaczyć jej autorski program "Dookoła siebie". To drugi autorski program aktorki, wcześniej prowadziła 10 odcinkowy cykl "Ona czyli ja" w TVN Style.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy