Szukaj znanych osób

Joanna Drozdowska

Data urodzenia: 02 stycznia 1979 r.

Kategoria: Modelki

Liczba wyświetleń: 1559
Ocena: liczba gł.: 1

Joanna Drozdowska (ur. 2 stycznia 1979) - modelka, fotomodelka, Miss Polonia 2001.

Kariera

Ukończyła Medyczne Studium Farmaceutyczne i Wyższą Szkołę Administracji Publicznej. Zagrała w kilku reklamach TV (TAK-TAK, TYMBARK, Piwo ŁOMŻA, Szczepionka HPV oraz w filmie reklamującym Polskę w krajach UE). Można ją zobaczyć również w produkcjach fabularnych takich jak: Los Chłopacos, Yrek-Kosmiczna Nominacja czy Polisz Kicz Project Kontratakuje. Gospodyni programu 100% Testosteron w Extreme Sport Channel. Gra rolę pielęgniarki w serialu komediowym telewizji Polsat "Daleko od Noszy".

Jest jedyną Miss Polonią, która nie została wybrana przez jury, tylko poprzez głosowanie Audiotele. Reprezentowała Polskę na największych międzynarodowych konkursach piękności - Miss World 2001 i Miss Universe 2002. Nie udało się jej jednak odnieść sukcesu.

Modelka i Fotomodelka posiada w swoim dorobku kilkaset sesji zdjęciowych do popularnych magazynów, ślubnych, motoryzacyjnych itp. pracuje jako hostessa. Pomysłodawczyni i założycielka klubu M jak Miss. Klub jest jedynym na świecie stowarzyszeniem zrzeszającym finalistki konkursów piękności.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy