Szukaj znanych osób

John Dolmayan

John Dolmayan

Kategoria: Muzycy

Liczba wyświetleń: 788
Ocena: brak ocen

John William Dolmayan (ur. 15 lipca 1973 w Bejrucie), perkusista System of a Down. Z pochodzenia jest Ormianinem.

Urodził się w Bejrucie, później wraz z rodzicami przeniósł się do USA do Los Angeles. Ostatecznie jednak zdecydował się zamieszkać w Las Vegas, gdzie w ostatnim czasie kupił dwie posiadłości: jedną sobie, a drugą swoim rodzicom. Ojciec Johna był muzykiem grającym ormiańską muzykę oraz jazz. Nie chciał on, aby jego syn został muzykiem. Jednak John w wieku 15 lat zaczął grać na perkusji. Pierwszym zespołem w jakim grał był zespół instrumentalny o charakterze fusion. Później grał w zespole Middle Earth, ale Ci chcieli grać bardziej popowo, co mu nie odpowiadało. Po odejściu z System of a Down dotychczasowego perkusisty Andyego Khatchaturiana, zajął jego miejsce.

Jest fanem komiksów takich jak Spider-Man, czy Punisher. Sam rysuje, a jego twórczość będzie można obejrzeć pod adresem www.torpedocomics.com w przyszłym roku.

John jest z natury spokojny. Mimo dużej ilości tras koncertowych, nagrań itp. znajduje czas na to co lubi, czyli na czytanie. Do jego ulubionych książek należą "Shogun", "Władca Pierścieni". Jest fanem gry na automatach. Członkowie zespołu zwą go Janus.

Linki zewnętrzne

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy