Szukaj znanych osób

Jon-Erik Hexum

Jon-Erik Hexum

Kategoria: Aktorzy Modele

Liczba wyświetleń: 2697
Ocena: liczba gł.: 4

Życiorys

Był młodszym synem norweskich imigrantów Thorleifa i Grethy Hexum. Dorastał wraz ze starszym bratem Gunnarem w Tenafly, w stanie New Jersey. Kiedy miał pięć lat jego rodzice rozwiedli się, matka zarabiała na synów pracując na dwa etaty. W szkole średniej Tenafly High School, którą ukończył w 1976 roku, ujawnił swoje uzdolnienia jako pianista, aktor i cheerleader. Naukę kontynuował na wydziale inżynierii biomedycznej na Case Western Reserve University w Cleveland, w stanie Ohio. W 1980 roku ukończył wydział filozofii i socjologii na Uniwersytecie Stanu Michigan w East Lansing i dorabiał przez pięć dni jako radiowy disc jockey i aktor mniejszych scenicznych ról, a także znakomity kierowca. Następnie przeniósł się do Nowego Jorku z myślą rozpoczęcia kariery aktorskiej. Menadżer Johna Travolty - Bob LeMond of LeMond/Zetter Management dostrzegł w nim wielki potencjał. Zachęcony wyjechał rok później do Los Angeles i kadydował do roli Michaela Pappasa w melodramacie Letni kochankowie (Summer Lovers, 1982) z Daryl Hannah, którego akcja rozgrywała się w greckich plenerach, którą jednak ostatecznie zagrał Peter Gallagher.

Swoją pierwszą kinową rolę Phineasa Bogga otrzymał w familijnym filmie fantasy Podróżnik z Unknown (Voyager from the Unknown, 1982). Niebawem zagrał tę postać na małym ekranie w serialu sci-fi NBC Podróżnicy (Voyagers!, 1982-83). Wystąpił potem jako rozpoczynający karierę model Tyler Burnett w melodramacie ABC Wśród modeli (Making of a Male Model, (1983) u boku Joan Collins, Roxie Roker (matce Lenny'ego Kravitza) i Teda McGinley'a. Pojawił się gościnnie w jednym z odcinków opery mydlanej ABC Hotel (1984) w roli księcia Eryka z Jamesem Brolinem, Connie Selleccą i Emmą Samms. 10 lipca 1984 roku zakończył zdjęcia na planie biograficznego familijnego dramatu sportowego Niedźwiedź (The Bear, 1984) o życiu Paula W. Bryanta (Gary Busey) licealnego trenera futbolu amerykańskiego. Sławę zdobył rolą Maca Harper w siedmiu odcinkach serialu CBS Niebezpieczne ujęcia (Cover-Up, 1984) o parze szpiegów, ukrywających się pod przykrywką fotografa i jej modela. Jako soundtrack wykorzystano piosenkę Holding Out For A Hero autorstwa Bonnie Tyler.

12 października 1984, po nakręceniu sceny w której wystrzelił kilka ślepych naboi z pistoletu Magnum, Hexum przyłożył sobie broń do skroni, udając że chce popełnić samobójstwo i powiedział: "Sprawdźmy, czy została jakaś kula dla mnie." (ang. Let's see if I've got one for me.) Hexum najwyraźniej nie zdawał sobie sprawy, że nawet ślepy nabój wytwarza strumień gorących gazów, a palący się proch wystrzela z prędkością kilkakrotnie większą od prędkości dźwięku.

Jego organy wewnętrzne przeznaczono do transplantacji.

Spotykał się z aktorką Elizabeth Daily, a wcześniej także z Heather Thomas i Emmą Samms.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy