Szukaj znanych osób

Jon Stewart

Jon Stewart

Kategoria: Aktorzy

Liczba wyświetleń: 2529
Ocena: brak ocen

Życie osobiste

Jonathan Stuart Leibowitz urodził się w Nowym Jorku. Skończył szkołę średnią w Lawrence w stanie New Jersey. Dorastając nieoficjalnie skrócił swoje nazwisko i zmienił jego pisownie na Jon Stewart, ponieważ ludzie mieli problem z wymową Leibowitz. Oprócz tego zmiana nazwiska była spowodowana napiętą sytuacją między nim, a jego ojcem, który opuścił rodzinę w 1971 r. i z którym do dziś nie ma kontaktu. Jako jedyny żydowski uczeń, był szykanowany przez swoich kolegów z klasy. Był też dosyć niski jak na swój wiek, miał zaledwie 1,70 m wzrostu.

Po szkole średniej udał się do College of William and Mary w Williamsburgu, gdzie grał w szkolnej drużynie piłki nożnej. Jako student Stewart wstąpił do bractwa Pi Kappa Alpha, z którym jak później zdał sobie sprawę, nic go nie łączyło.

Po ukończeniu studiów, Stewart otrzymał liczne propozycje pracy m.in. od New Jersey Department of Human Services i City University of New York.

W 2000 r. aktor poślubił technik weterynaryjną Tracey McShane i wtedy oficjalnie zmienił nazwisko. 3 lipca 2004 r. urodził się ich pierwszy syn Nathan Thomas Stewart, a 4 lutego 2006 r. urodziła się ich córka Maggie Rose Stewart.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy