Szukaj znanych osób

Julia Roberts

Julia Roberts

Data urodzenia: 28 października 1967 r.

Kategoria: Aktorki

Liczba wyświetleń: 1667
Ocena: liczba gł.: 1

Julia Roberts, właściwie Julia Fiona Roberts, (ur. 28 października 1967 w Atlancie w stanie Georgia, USA) to aktorka amerykańska, lauretka Oscara za rolę w filmie Erin Brockovich. Jest siostrą aktora Erica Robertsa (ur. 1956) i stosunkowo mniej znanej aktorki Lisy Roberts Gillan (ur. 1965).

Matka Julii, Betty Lou, rozwiodła się w 1972 roku i przeniosła wraz z dziećmi do miejscowości Smyrna w pobliżu Atlanty. We wrześniu 1972 roku poślubiła Michaela Motesa, krytyka teatralnego, z którym rozwiodła się w październiku 1983 roku. Zarówno Betty Lou jak i Eric Roberts wspominają to małżeństwo negatywnie, sama Julia Roberts odmawia publicznych komentarzy na ten temat.

Ojciec Julii, Walter Roberts, zmarł na raka w grudniu 1977 roku.

Julia Roberts zadebiutowała w filmie Blood Red u boku swojego brata i dzięki jego wstawiennictwu. Późniejsze role otrzymywała jednak dzięki własnym staraniom i uczestnictwu w licznych castingach.

Od nakręcenia Pretty Woman jest uznawana za filmową gwiazdę.

W 2003 roku, na 75. jubileuszowej ceremonii rozdania Oscarów pojawiła się na scenie podczas specjalnej, uroczystej prezentacji aktorów - wszystkich dotychczasowych laureatów Oscara.

Julia Roberts mieszka w Nowym Jorku i na własnej farmie w miejscowości Taos w Nowym Meksyku. 4 lipca 2002 roku wyszła za mąż za kamerzystę Danny'ego Modera, którego poznała podczas kręcenia filmu The Mexican. Z tego związku 28 listopada 2004 roku urodziła bliźniaki Hazel Patricię i Phinnaeusa Waltera, a 18 czerwca 2007 roku syna Henry'ego Daniela.

źródło: wikipedia, licencja GNU FDL, autorzy